Reklama

Mur „trzymający” kościół Karmelitów w ryzach pęka [ZDJĘCIA]

Pękający u podstawy, przechylający się mur oporowy tuż przy kościele oo. Karmelitów Bosych w Przemyślu będzie zabezpieczony.

O przeznaczeniu na ten cel 100 tys. zł zdecydowali przemyscy radni. Tyle mniej więcej kosztować będzie przebudowa muru przy ulicy Karmelickiej[paywall]. To był ostatni dzwonek, bo pozostawienie go w takim stanie, w jakim jest obecnie, mogłoby się skończyć katastrofą budowlaną. Być może mniej poważną w skutkach dla samej świątyni, ale na pewno dla bezpośrednio przylegających do dzwonnicy kamienic nr 3, 5 i 7. Decyzję nakazującą usunięcie nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego wydała Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Przemyślu Ewa Jagiełło. Finał prac przewidziany jest na 28 września br.

Prace remontowo-budowlane ma nadzorować Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu. – Mamy swoje ekspertyzy, a na ich podstawie nie można stwierdzić, że kościołowi i kamienicom groziłaby katastrofa budowlana. Faktem jednak jest, że gdyby mur runął, przysporzyłoby to sporych kłopotów. Musimy jak najszybciej go zabezpieczyć. Nie będzie generalnej przebudowy, nie rozbierzemy go w całości i nie odtworzymy. Będziemy rozbierać fragmentami, zwłaszcza w miejscach, gdzie widać spore pęknięcia. Te zostaną zabezpieczone od wewnątrz specjalnymi elementami żelbetowymi – powiedział dyrektor przemyskiego ZDM Jacek Cielecki.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenada - niezalogowany 2018-07-16 18:33:38

    A Ojciec dyrektor takie pieniądze zostawia na obiad

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    parl - niezalogowany 2018-07-16 20:57:19

    na wyciagu narciarskim wybudowano 4 sciany betonowe za 3 mln. zł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-07-16 23:27:08

    Niech tylko zaczną mur a natychmiast okaże się,że cały kompleks karmelitów trzeba natychmiast remontować a nawet powstrzymać od katastrofy budowlanej.Remont  oczywiście za kasę  miejską.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama