Miłośników turystyki rowerowej z pewnością zainteresuje informacja, że w piątek, 22 kwietnia, w Przemyślu gościć będą autorki projektu podróżniczego i edukacyjnego pod hasłem „Rowerowy Dom Kultury”. Przemyśl będzie jednym z przystanków na mapie ich rowerowej wyprawy wokół granic Polski.
Jak podkreślają na swojej facebookowej stronie promującej projekt janimatorki Ula Ziober i Zuza Kubiak – w tej wyprawie nie chodzi o żaden wyczyn ani rekord. Dziewczyny na rowerach pokonują obraną trasę wokół granic Polski, liczącą prawie 4 tys. km, spotykając się po drodze z mieszkańcami przygranicznych miejscowości. Prowadzą warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci i dorosłych, wykorzystując do tego wywodzącą się z Japonii metodę kamishibai, polegającą na opowiadaniu historii z użyciem kartonowych plansz z ilustracjami oraz drewnianej skrzyni, która przypomina marionetkowy teatr. Spotkania będą też okazją do inspirujących rozmów z dorosłymi.
Przyświeca im szczególny cel. Autorkom pomysłu chodzi o to, by wspólnie z mieszkańcami przygranicznych miejscowości odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące granic: tych pomiędzy państwami i tych, które rodzą się w ludzkich głowach. W trakcie podróży chcą się dowiedzieć, jak to jest mieszkać na granicy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Efektem ich podróży będzie film oraz książka. "Chcemy dzielić się z ludźmi swoimi doświadczeniami z podróży po świecie, ale także wysłuchać ich obaw, lęków, a nawet pretensji. Chcemy rozmawiać" - piszą na swojej stronie. Z przemyślanami autorki projektu spotkają się w Muzeum Historii Miasta w najbliższy piątek, 22 kwietnia, o g. 14.30. Zapraszamy!

fot.materiały organizatora
Dziewczyny na trasie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Super pomysł dziewczyny
a papu kto da