Reklama

Nagroda specjalna dla nadsańskiego grodu

Z rąk prezydenta Wrocławia, honorowego przewodniczący Rady Programowej Smart City Jacka Sutryka prezydent Przemyśla Wojciech Bakun odebrał nagrodę specjalną dla nadsańskiego miasta w konkursie Smart City Awards.

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas XIV edycji Smart City Forum we Wrocławiu. Spotkanie to jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Wydarzenie gromadzi decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi, czy również usług publicznych[paywall]. To sprawia, iż Smart City Forum jest zdecydowanie najważniejszą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali i z takim zapleczem merytorycznym. Każdorazowo prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprawdzające się zarówno w Polsce, jak i np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto i Londynie.

Nagrody

W trakcie wrocławskiego forum niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła laureatów konkursu Smart City Awards. Ten ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej.

Reklama

Laureatami zostały miasta: Duszniki-Zdrój (kategoria miasta do 30 tys. mieszkańców), Kołobrzeg (do 100 tys. mieszkańców), Rzeszów (od 100 do 300 tys. mieszkańców) oraz Gdańsk (powyżej 300 tys. mieszkańców). Przyznane zostały także nagrody w kilku specjalistycznych kategoriach.

Nagrodę specjalną otrzymało miasto Przemyśl. W uzasadnieniu możemy przeczytać m.in.: „(...) Trwająca w Ukrainie wojna powoduje, że tysiące ludzi szukają schronienia w Polsce. Jednym z najważniejszych miejsc i przystanków, gdzie szukają pomocy po przekroczeniu granicy jest Przemyśl. W ciągu ostatnich miesięcy przez Przemyśl przejechało około miliona uchodźców z Ukrainy. Większość z nich wyruszyła w dalszą drogę do innych miast w Polsce i za granicą, niewielka część jednak pozostała w Przemyślu. Zaangażowanie Przemyśla, jego władz i mieszkańców była szlachetna, wymaga wyróżnienia i stawiania za wzór w tych trudnych czasach (...)”.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama