Wiele uśmiechów, rozmów, radość ze spotkania koleżanek i kolegów tłumiąca smutek kończących się wakacji – te emocje dominowały na twarzach uczniów II LO oraz Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016-2017.
Po raz kolejny na rozpoczęcie roku szkolnego najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni nagrodą im. Zbigniewa Brzezińskiego. Profesor skierował list do nagrodzonych oraz zebranych na uroczystości. – Zostałem poinformowany, że szkoła obchodzi 110-lecie istnienia. W tym ponadwiekowym okresie szkołę opuściło wielu zdolnych uczniów, którzy potem stali się wybitnymi ludźmi. Z przesyłanych mi co roku dokumentów szkolnych, gazet i zdjęć wynika, że uczniowie osiągają liczne sukcesy zarówno w skali ogólnopolskiej, jak imiędzynarodowej. To zasługa nauczycieli, dyrektora Artura Picha oraz uczniów. Takimi sukcesami miasto może się szczycić. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratuluję i życzę dalszych sukcesów na studiach. (...) – odczytał słowa profesora jego przedstawiciel Józef Frankiewicz.

fot.Miłosz Wilgucki
Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęto na dziedzińcu licealnym w asyście sztandarów, zaproszonych gości, grona nauczycielskiego, rodziców i uczniów.

fot.Miłosz Wilgucki
Uczniowie podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ciekawe czy znają doktrynę
Jaką