Reklama

Nagrody Brzezińskiego rozdane po raz dwudziesty szósty!

09/09/2016 12:27

Wiele uśmiechów, rozmów, radość ze spotkania koleżanek i kolegów tłumiąca smutek kończących się wakacji – te emocje dominowały na twarzach uczniów II LO oraz Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016-2017.

Po raz kolejny na rozpoczęcie roku szkolnego najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni nagrodą im. Zbigniewa Brzezińskiego. Profesor skierował list do nagrodzonych oraz zebranych na uroczystości. – Zostałem poinformowany, że szkoła obchodzi 110-lecie istnienia. W tym ponadwiekowym okresie szkołę opuściło wielu zdolnych uczniów, którzy potem stali się wybitnymi ludźmi. Z przesyłanych mi co roku dokumentów szkolnych, gazet i zdjęć wynika, że uczniowie osiągają liczne sukcesy zarówno w skali ogólnopolskiej, jak imiędzynarodowej. To zasługa nauczycieli, dyrektora Artura Picha oraz uczniów. Takimi sukcesami miasto może się szczycić. Wszystkim nagrodzonym bardzo gratuluję i życzę dalszych sukcesów na studiach. (...) – odczytał słowa profesora jego przedstawiciel Józef Frankiewicz.


fot.Miłosz Wilgucki
Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęto na dziedzińcu licealnym w asyście sztandarów, zaproszonych gości, grona nauczycielskiego, rodziców i uczniów.

Reklama
Nagroda Brzezińskiego przyznawana jest w dwóch kategoriach: za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za wszechstronną pracę na rzecz szkoły i poza nią. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii za naukę został Rafał Siniewicz (między innym diamentowy indeks AGH z matematyki), drugą nagrodę uzyskał Łukasz Chuchra (diamentowy indeks z fizyki). Uhonorowani są absolwentami, kolejno: klasy matematyczno-informatycznej i politechnicznej. Nagrody w kategorii pracy na rzecz szkoły i poza nią uzyskały: I nagroda – Magdalena Wysocka, II nagroda – Katarzyna Mielnikiewicz. Obie laureatki razem ukończyły klasę medialną. Wszyscy nagrodzeni zgodnie stwierdzili, że pieniądze przeznaczą na studia. Nagroda ufundowana przez profesora Zbigniewa Brzezińskiego została przyznana po raz pierwszy w 1991 roku. Jak podaje strona internetowa II LO w ubiegłym roku były to kwoty 600 USD za pierwsze miejsce i 300 USD za drugie.


fot.Miłosz Wilgucki
Uczniowie podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.


Miłosz Wilgucki
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    cjvgh - niezalogowany 2016-09-09 17:35:58

    Ciekawe czy znają doktrynę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ahsd - niezalogowany 2016-09-09 23:13:39

    Jaką

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama