Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku włączyła się do ogólnopolskiej kampanii historycznej upamiętniającej uczestników powstania warszawskiego pod hasłem „Bohaterom – wyślij kartkę do Powstańca”.
Inicjatorką była nauczycielka historii Danuta Krupińska. Na lekcjach historii uczniowie z klas szóstej, siódmej i ósmej na bezpłatnych pocztówkach oraz wykonanych przez siebie kartkach pisali do powstańców wzruszające życzenia i podziękowania za odwagę, heroizm i poświęcenie w walce o wolną i suwerenną Polskę[paywall]. Do akcji włączył się również burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, który przekazał swoją kartkę z życzeniami i podziękowaniami.
– Wysyłając sto pocztówek do uczestników powstania warszawskiego, społeczność szkoły w symboliczny sposób uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Łącznie wysłanych zostało 120 kartek napisanych przez uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkoły i burmistrza – powiedziała D. Krupińska.
Kartki zaadresowane do wybranych powstańców trafiły bezpośrednio do nich, reszta zostanie rozesłana przez współorganizatora akcji, Fundację „Sensoria”. – Projekt nie tylko wzbogacił znacznie wiedzę uczniów, ale także wywołał refleksję na temat wartości takich jak bohaterstwo, odwaga i patriotyzm oraz zachęcił do poznawania losów i wspomnień uczestników powstania – podsumowała D. Krupińska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze