Reklama

Napisali kartki do powstańców warszawskich

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku włączyła się do ogólnopolskiej kampanii historycznej upamiętniającej uczestników powstania warszawskiego pod hasłem „Bohaterom – wyślij kartkę do Powstańca”.

Inicjatorką była nauczycielka historii Danuta Krupińska. Na lekcjach historii uczniowie z klas szóstej, siódmej i ósmej na bezpłatnych pocztówkach oraz wykonanych przez siebie kartkach pisali do powstańców wzruszające życzenia i podziękowania za odwagę, heroizm i poświęcenie w walce o wolną i suwerenną Polskę[paywall]. Do akcji włączył się również burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, który przekazał swoją kartkę z życzeniami i podziękowaniami.

– Wysyłając sto pocztówek do uczestników powstania warszawskiego, społeczność szkoły w symboliczny sposób uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Łącznie wysłanych zostało 120 kartek napisanych przez uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkoły i burmistrza – powiedziała D. Krupińska.

Kartki zaadresowane do wybranych powstańców trafiły bezpośrednio do nich, reszta zostanie rozesłana przez współorganizatora akcji, Fundację „Sensoria”. – Projekt nie tylko wzbogacił znacznie wiedzę uczniów, ale także wywołał refleksję na temat wartości takich jak bohaterstwo, odwaga i patriotyzm oraz zachęcił do poznawania losów i wspomnień uczestników powstania – podsumowała D. Krupińska.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama