16 października odsłonięto kolejny już na Podkarpaciu słup kilometrowy Drogi Świętego Jakuba. Dwa takie znaczniki z muszlami znajdują się również w Przeworsku, pierwszy przy wejściu do Rynku, drugi na rogu ulic Krakowskiej i Ablewicza.
W podróż z progu własnego domu wyruszył w ubiegłym roku Jakub Żak z Jawornika Polskiego. Pieszo przebył ponad 3500 km, aby przekroczyć próg katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii i pomodlić się przy grobie św. Jakuba. Wyruszył 8 sierpnia 2015 r., w drodze szukał żółtych strzałek i muszli, które są symbolem szlaku. Z kolei 3 maja tego roku pieszo z Leżajska do Santiago de Compostela wyruszył Damian Prochera. Zarówno Kubie, jak i Damianowi podróż zajęła ok. 115 dni.
Bractwo Świętego Jakuba w Przeworsku wytyczyło również podkarpacką część szlaku Via Regia. Dzięki zorganizowaniu „niedzielnego pielgrzymowania” chętni mogą przejść 240 km podzielonych na 8 odcinków, od Medyki do Pilzna. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby pokonać choć część Drogi Świętego Jakuba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze