Reklama

Nielegalne wyścigi w lesie

14/08/2016 18:30

Mandatami karnymi ukarano motocyklistów, którzy wbrew przepisom wjechali do lasu. Według służb leśnych takie przypadki nie należą do rzadkości.

– Pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn – mówi Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. – Nie mieli szczęścia, bowiem w ten weekend Straż Leśna we współpracy z funkcjonariuszami policji z II Rewiru Dzielnicowych KMP w Przemyślu urządziła akcję przeciw[paywall] leśnym wandalom. Strażnicy zatrzymali poruszających się po terenach leśnych motorami – dodaje.

Motocyklistów ukarano mandatami w związku z popełnionym przez nich wykroczeniem.

– W okresie wakacji wzmaga się penetracja lasów przez użytkowników quadów i crossów, stając się w niektórych okolicach plagą – informuje Piotr Myćka, naczelnik Wydziału Kontroli RDLP w Krośnie. – Ten proceder zgłaszają nam też właściciele lasów prywatnych, którzy nie mają możliwości obrony w tym względzie. Dopóki wandale poruszają się po terenach prywatnych, nie mogą też interweniować patrole Straży Leśnej. Natomiast musimy reagować zdecydowanie, gdy wkraczają oni na tereny chronione. Niestety, niska jest u tych ludzi świadomość, że ryczące silniki w lesie to bardzo mocna ingerencja w naturę, a także zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Problem ten najmocniej widać w lasach Pogórza i Bieszczadów. Leśnicy proszą o zgłaszanie zauważonych przypadków do Straży Leśnej lub na policję – apeluje.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    uytr - niezalogowany 2016-08-13 18:40:06

    I cóż ci biedni leśnicy mogą . Zatrzymają takiego g.... a a tu zonk synek jakiegoś miejscowego notabla i salut i jedzie dalej i niszczy lasy .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    norbertrogal2000_468 2016-08-14 20:03:25

    Niszczy las ? Niby w jaki sposób ?To że sobie pojeżdżą po lesie nie znaczy że zaraz go niszczą ! Chłopaki robią to z pasją a że nie ma u nas miejsc wyznaczonych do tego sportu to nie ich wina. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nieważne, - niezalogowany 2016-08-14 20:10:33

    Ja tego nie ogarniam naprawdę i dla mnie to debilizm , nigdzie wjechać nie można bo ku*wa wszędzie szlabany mam auto terenowe i chciałbym sobie od czasu polatać po jakiś wertepach i lipa. Podurnieli całkiem z tymi zakazami !!!!!!!!!! Bardzo dobrze chłopaki ogień w las tablice w kieszeń.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości