Mandatami karnymi ukarano motocyklistów, którzy wbrew przepisom wjechali do lasu. Według służb leśnych takie przypadki nie należą do rzadkości.
– Pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn – mówi Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. – Nie mieli szczęścia, bowiem w ten weekend Straż Leśna we współpracy z funkcjonariuszami policji z II Rewiru Dzielnicowych KMP w Przemyślu urządziła akcję przeciw[paywall] leśnym wandalom. Strażnicy zatrzymali poruszających się po terenach leśnych motorami – dodaje.
Motocyklistów ukarano mandatami w związku z popełnionym przez nich wykroczeniem.
– W okresie wakacji wzmaga się penetracja lasów przez użytkowników quadów i crossów, stając się w niektórych okolicach plagą – informuje Piotr Myćka, naczelnik Wydziału Kontroli RDLP w Krośnie. – Ten proceder zgłaszają nam też właściciele lasów prywatnych, którzy nie mają możliwości obrony w tym względzie. Dopóki wandale poruszają się po terenach prywatnych, nie mogą też interweniować patrole Straży Leśnej. Natomiast musimy reagować zdecydowanie, gdy wkraczają oni na tereny chronione. Niestety, niska jest u tych ludzi świadomość, że ryczące silniki w lesie to bardzo mocna ingerencja w naturę, a także zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Problem ten najmocniej widać w lasach Pogórza i Bieszczadów. Leśnicy proszą o zgłaszanie zauważonych przypadków do Straży Leśnej lub na policję – apeluje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I cóż ci biedni leśnicy mogą . Zatrzymają takiego g.... a a tu zonk synek jakiegoś miejscowego notabla i salut i jedzie dalej i niszczy lasy .
Niszczy las ? Niby w jaki sposób ?To że sobie pojeżdżą po lesie nie znaczy że zaraz go niszczą ! Chłopaki robią to z pasją a że nie ma u nas miejsc wyznaczonych do tego sportu to nie ich wina.
Ja tego nie ogarniam naprawdę i dla mnie to debilizm , nigdzie wjechać nie można bo ku*wa wszędzie szlabany mam auto terenowe i chciałbym sobie od czasu polatać po jakiś wertepach i lipa. Podurnieli całkiem z tymi zakazami !!!!!!!!!! Bardzo dobrze chłopaki ogień w las tablice w kieszeń.
Niech łapią tych którzy wyrzucają śmieci do lasu ! A nie tych co chcą w wolnym czasie pojeździć .
po mieście? źle. Po wsi? źle. Po lesie? źle. Niedługo po garażu zabronią im jeździć. :)
I cóż ci biedni leśnicy mogą . Zatrzymają takiego g.... a a tu zonk synek jakiegoś miejscowego notabla i salut i jedzie dalej i niszczy lasy .
Niszczy las ? Niby w jaki sposób ?To że sobie pojeżdżą po lesie nie znaczy że zaraz go niszczą ! Chłopaki robią to z pasją a że nie ma u nas miejsc wyznaczonych do tego sportu to nie ich wina.
Ja tego nie ogarniam naprawdę i dla mnie to debilizm , nigdzie wjechać nie można bo ku*wa wszędzie szlabany mam auto terenowe i chciałbym sobie od czasu polatać po jakiś wertepach i lipa. Podurnieli całkiem z tymi zakazami !!!!!!!!!! Bardzo dobrze chłopaki ogień w las tablice w kieszeń.