Czteroosobowa armeńska rodzina z dwójką małych dzieci (2 i 4 lata) została zatrzymana kilka dni temu w okolicach Medyki, gdzie nielegalnie przekroczyła granicę z Ukrainy do Polski.
– Funkcjonariusze SG z Medyki w trakcie patrolu w ochronie tzw. „zielonej granicy” zaobserwowali, jak od strony Ukrainy do Polski zmierza podejrzana grupa osób. Wszyscy zostali zatrzymani i wylegitymowani – informuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy SG w Przemyślu. – Okazało się, że jest to czteroosobowa, armeńska rodzina z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lata. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej, gdzie rodzice chcieli podjąć pracę zarobkową.
Cudzoziemcy trafili do placówki Straży Granicznej, gdzie otrzymali ciepły posiłek i napoje. Nikt z zatrzymanych nie wymagał opieki lekarskiej. Zgodnie z umową o readmisji zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze