Reklama

Nielegalnie przekroczyli zieloną granicę

17/10/2016 10:09

Czteroosobowa armeńska rodzina z dwójką małych dzieci (2 i 4 lata) została zatrzymana kilka dni temu w okolicach Medyki, gdzie nielegalnie przekroczyła granicę z Ukrainy do Polski.

– Funkcjonariusze SG z Medyki w trakcie patrolu w ochronie tzw. „zielonej granicy” zaobserwowali, jak od strony Ukrainy do Polski zmierza podejrzana grupa osób. Wszyscy zostali zatrzymani i wylegitymowani – informuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy SG w Przemyślu. – Okazało się, że jest to czteroosobowa, armeńska rodzina z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lata. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej, gdzie rodzice chcieli podjąć pracę zarobkową.

Cudzoziemcy trafili do placówki Straży Granicznej, gdzie otrzymali ciepły posiłek i napoje. Nikt z zatrzymanych nie wymagał opieki lekarskiej. Zgodnie z umową o readmisji zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.



AM, BiOSG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości