Reklama

Nowy przeor klasztoru na Karmelu


Po sześciu latach niezwykle owocnej posługi z funkcją przeora klasztoru karmelitów bosych w Przemyślu pożegnał się o. Krzysztof Górski OCD. Nowym został o. Andrzej Ruszała, który od kilku lat posługiwał w przemyskim konwencie.


Przez te lata tak w klasztorze, ale przede wszystkim w kościele karmelitów bosych pw. św. Teresy doszło do wielu zmian. Niezwykle potrzebnych remontów i renowacji. W kościelnych kryptach prowadzone były zaawansowane prace archeologiczne, których efekty można już zobaczyć w świątyni. Znajdują się tam znalezione i oczyszczonej eksponaty, a także specjalnie przygotowane plansze, co ciekawego skrywały przez lata krypty pod kościołem. To jednak tylko mały wycinek z posługi o. Krzysztofa Górskiego na słynnym przemyskim Karmelu...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 80% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/05/2026 12:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama