Działania te podejmowane są w ramach akcji "Alkohol i narkotyki".
Są to kolejne prowadzona cyklicznie działania funkcjonariuszy policji, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nastawiona przede wszystkim na zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Na terenie powiatu dziś (27 lutego) do wieczoraj funkcjonować będzie kilkadziesiąt punktów kontrolnych. Podobna akcja odbywa się dzisiaj na drogach Kolbuszowej. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.
Funkcjonariusze KPP Przeworsk informują, że będą podejmować stanowcze interwencję wobec :
• kierujących pojazdami, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu,
• nietrzeźwych pieszych zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
• niestosowania się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa,
• kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość oraz innych wykroczeń bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co robią inne dni tygodnia bo nie kumam?
ludzie z calej polski skarza sie na te idiotyczne kontrole przed i zza przeworskiem nacos zbieraja.moze znowu jaks instytucje treba przywrocic do zycia.
zbierają na obwodnicę,ze złodzieji,chuliganów,bandytów nie ma kasy.
qerty - trafne spostrzeżenie. W inne dni, to Policja odpoczywa, a daje zarobić straży miejskiej i Inspekcji transportu Drogowego. Taki mały podział wpływów. Była by jedna służba do nadzoru ruchu drogowego, mielibyśmy na co dzień porządek.
Co robią inne dni tygodnia bo nie kumam?
ludzie z calej polski skarza sie na te idiotyczne kontrole przed i zza przeworskiem nacos zbieraja.moze znowu jaks instytucje treba przywrocic do zycia.
zbierają na obwodnicę,ze złodzieji,chuliganów,bandytów nie ma kasy.