Reklama

Okiem czepialskiego: rozpadające się ogrodzenie przy ul. Mickiewicza

21/10/2017 18:21

Rozmaici malkontenci na forach dają upust swoim frustracjom, pisząc, że Przemyśl się wali.

Sporo w tym przesady i czarnowidztwa, ale faktycznie w mieście można spotkać obrazki, które nie najlepiej świadczą o gospodarzach. Przykładem jest choćby ten z ulicy Mickiewicza z dosłownie walącym się zabytkowym ogrodzeniem przy terenach kolejowych. To nic, że część ogrodzenia już wyremontowano. Przechodzień, nie wspominając już o przyjezdnych, bardziej zapamięta widok rozsypujących się kamieni.


Czepialski
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RV - niezalogowany 2017-10-21 19:20:57

    Nie ma żadnej przesady ani czarnowidztwa, takie są fakty !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    malkontent - niezalogowany 2017-10-21 20:33:58

    Dla tego pana autora prawda o totalnej ruinie może biednego a pięknego niegdyś miasta , królewskiego to czarnowidztwo i  przesada , dodam może malkontenctwo ? Przecież szanowny autorze artykułu i zdjęcia takich miejsc o wiele gorszych są w mieścinie dziesiątki . Wychodząc poza ścisłe centrum tj. widzi się nieustanny brud , krzywe chodniki obesrane przez domowe pieski , obdarte i zbazgrane stare kamienice z obskurnymi bramami , zabite dechami i dyktą dziesiątki brudnych okien opuszczonych przez lokatorów  mieszkań , często z napisami "lokal do wynajęcia " , "sprzedam mieszkanie " itp. Opuszczone nie tylko dziesiątki mieszkań ale i cale kamienice mogę od razu wskazać kilka np. popadająca w ruinę  dawna kamienica M. Tomaszewskiej  wraz z lokalami handlowymi Pl. Konstytucji  i kilka kamienic obok.  A co dalej  z  ruiną dawnej Pomony , Kina Bałtyk- niby byłej uczelni , Synagogi na Słowackiego (dawniej biblioteka),  ruin synagogi na Grunwaldzkiej , niby sprzedanej i co z tego skoro nadal jest ruiną.  Można wskazać o wiele więcej jakich miejsc - ruin w samym centrum miast lecz pan Szwic choć często chodzi na piechotę raczej tego nie widzi. A więc panie redaktorze wskazuję , wskażę o wiele więcej , zapraszam na moja" parafię " w okolicach bazarów to też a może przede wszystkim ścisłe centrum miasta   , Proszę na okrągło pokazywać Chomie i kolesiom  oraz  klakierom z UM ten niby zielony rynek siedlisko brudu i dziadostwa które trudno opisać , ten syf na pozostałych bazarach , te paskudne gnijące budy niby handlowe ,  ten chodnikowo - uliczny handel , ta zatłoczona Sportowa gdzie trudno w dnie handlowe zaparkować czy nawet poruszać się pieszo. A tego pan Szwic raczej nie widzi , a dlaczego , bo to trudne do zmiany , o to wymaga radykalnych decyzji  (jak np. w Rzeszowie) i niestety nakładów finansowych a ie biadolenia od lat że nie ma na nic pieniędzy. Jako malkontent napisze jeszcze że w raporcie o stanie Przemyśla i rewitalizacji na lata 2016-2023 jasno jest określone że Przemyśl jest zdegradowany niemal w 30% , od siebie dodaję że o wiele więcej. No cóż można i tak udawać jak ta" wadza" że nie ma problemów , od wiosny do jesieni świętować ,  głupawo czcić  fikcyjnego krasnala  Szwejka jako symbol miasteczka , budować nadal pomniki konika , piechurów , ułanów , huzarów ,  Szwejka z pieskiem ( jak dodałbym jeszcze kotka), myślę że o pomniku Kaczyńskiego miasto które wydało  Wielkiego Marszałka Koronnego  nie zapomni. No cóż można i tak udawać że nie ma innych problemów , scedować problemy jak np. poważne inwestycje i miejsca pracy dla resztek młodzieży która pozostała  na innych innych , na  następców , może kiedyś , może spadnie unijna manna lub wiara w cud finansowy. Nie , nic z tego , cudu nie będzie , manna nie poleci , to co przez lata zrobił Choma i kolejni zastępcy oraz kolejne rady - bezrady będziemy jako miasto i  suweren (niestety wybierał )  jeszcze spijali  przez dziesiątki lat , może więcej. N koniec tego krótkiego wywodu panie Szwic wskaże miejsce jak przemyska" wadza"radzi sobie z podobnymi problemami , np. zabytkowy murek , niewielki na ul. Waygarta zamiast naprawić zgodnie ze sztuka murarską  obito deskami i sprawa załatwiona , proste . Nie wierzycie , można obejrzeć , na rogu ul. J. Piłsudskiego i Weygarta. No cóż można i tak wydawać setki tysięcy na zjazdy narciarskie i dziwne bunkry- wiaty , budować niepotrzebne boiska nad Sanem na dwudniowy turniej , dofinansowywać kilkanaście niby świąt  i imprez budować niepotrzebna II salę sportową przy szkole za miliony  ,  a nie  naprawić np. paskudnego parkingu w centrum czy murków o których w temacie. No cóż jacy wyborcy taka władza , jaki pan taki kram. Panie Szwic zapraszam na  bazary , zielony niby rynek , na Sportową i  inne miejsca  z poza ścisłego centrum , takich zdjęć można narobić wiele i  o wiele ciekawszych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ono - niezalogowany 2017-10-21 20:34:01

    Do okiem czepialskiego: Niech się pan  przejdzie na cmentarz przy ul. Słowackiego gdzie są rozwalone przez drzewo nagrobki tam jest dopiero wizytówka miasta!!! Już nie wspomnę o parkingu przy Jagielońskiej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama