Rozmaici malkontenci na forach dają upust swoim frustracjom, pisząc, że Przemyśl się wali.
Sporo w tym przesady i czarnowidztwa, ale faktycznie w mieście można spotkać obrazki, które nie najlepiej świadczą o gospodarzach. Przykładem jest choćby ten z ulicy Mickiewicza z dosłownie walącym się zabytkowym ogrodzeniem przy terenach kolejowych. To nic, że część ogrodzenia już wyremontowano. Przechodzień, nie wspominając już o przyjezdnych, bardziej zapamięta widok rozsypujących się kamieni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie ma żadnej przesady ani czarnowidztwa, takie są fakty !!!
Dla tego pana autora prawda o totalnej ruinie może biednego a pięknego niegdyś miasta , królewskiego to czarnowidztwo i przesada , dodam może malkontenctwo ? Przecież szanowny autorze artykułu i zdjęcia takich miejsc o wiele gorszych są w mieścinie dziesiątki . Wychodząc poza ścisłe centrum tj. widzi się nieustanny brud , krzywe chodniki obesrane przez domowe pieski , obdarte i zbazgrane stare kamienice z obskurnymi bramami , zabite dechami i dyktą dziesiątki brudnych okien opuszczonych przez lokatorów mieszkań , często z napisami "lokal do wynajęcia " , "sprzedam mieszkanie " itp. Opuszczone nie tylko dziesiątki mieszkań ale i cale kamienice mogę od razu wskazać kilka np. popadająca w ruinę dawna kamienica M. Tomaszewskiej wraz z lokalami handlowymi Pl. Konstytucji i kilka kamienic obok. A co dalej z ruiną dawnej Pomony , Kina Bałtyk- niby byłej uczelni , Synagogi na Słowackiego (dawniej biblioteka), ruin synagogi na Grunwaldzkiej , niby sprzedanej i co z tego skoro nadal jest ruiną. Można wskazać o wiele więcej jakich miejsc - ruin w samym centrum miast lecz pan Szwic choć często chodzi na piechotę raczej tego nie widzi. A więc panie redaktorze wskazuję , wskażę o wiele więcej , zapraszam na moja" parafię " w okolicach bazarów to też a może przede wszystkim ścisłe centrum miasta , Proszę na okrągło pokazywać Chomie i kolesiom oraz klakierom z UM ten niby zielony rynek siedlisko brudu i dziadostwa które trudno opisać , ten syf na pozostałych bazarach , te paskudne gnijące budy niby handlowe , ten chodnikowo - uliczny handel , ta zatłoczona Sportowa gdzie trudno w dnie handlowe zaparkować czy nawet poruszać się pieszo. A tego pan Szwic raczej nie widzi , a dlaczego , bo to trudne do zmiany , o to wymaga radykalnych decyzji (jak np. w Rzeszowie) i niestety nakładów finansowych a ie biadolenia od lat że nie ma na nic pieniędzy. Jako malkontent napisze jeszcze że w raporcie o stanie Przemyśla i rewitalizacji na lata 2016-2023 jasno jest określone że Przemyśl jest zdegradowany niemal w 30% , od siebie dodaję że o wiele więcej. No cóż można i tak udawać jak ta" wadza" że nie ma problemów , od wiosny do jesieni świętować , głupawo czcić fikcyjnego krasnala Szwejka jako symbol miasteczka , budować nadal pomniki konika , piechurów , ułanów , huzarów , Szwejka z pieskiem ( jak dodałbym jeszcze kotka), myślę że o pomniku Kaczyńskiego miasto które wydało Wielkiego Marszałka Koronnego nie zapomni. No cóż można i tak udawać że nie ma innych problemów , scedować problemy jak np. poważne inwestycje i miejsca pracy dla resztek młodzieży która pozostała na innych innych , na następców , może kiedyś , może spadnie unijna manna lub wiara w cud finansowy. Nie , nic z tego , cudu nie będzie , manna nie poleci , to co przez lata zrobił Choma i kolejni zastępcy oraz kolejne rady - bezrady będziemy jako miasto i suweren (niestety wybierał ) jeszcze spijali przez dziesiątki lat , może więcej. N koniec tego krótkiego wywodu panie Szwic wskaże miejsce jak przemyska" wadza"radzi sobie z podobnymi problemami , np. zabytkowy murek , niewielki na ul. Waygarta zamiast naprawić zgodnie ze sztuka murarską obito deskami i sprawa załatwiona , proste . Nie wierzycie , można obejrzeć , na rogu ul. J. Piłsudskiego i Weygarta. No cóż można i tak wydawać setki tysięcy na zjazdy narciarskie i dziwne bunkry- wiaty , budować niepotrzebne boiska nad Sanem na dwudniowy turniej , dofinansowywać kilkanaście niby świąt i imprez budować niepotrzebna II salę sportową przy szkole za miliony , a nie naprawić np. paskudnego parkingu w centrum czy murków o których w temacie. No cóż jacy wyborcy taka władza , jaki pan taki kram. Panie Szwic zapraszam na bazary , zielony niby rynek , na Sportową i inne miejsca z poza ścisłego centrum , takich zdjęć można narobić wiele i o wiele ciekawszych.
Do okiem czepialskiego: Niech się pan przejdzie na cmentarz przy ul. Słowackiego gdzie są rozwalone przez drzewo nagrobki tam jest dopiero wizytówka miasta!!! Już nie wspomnę o parkingu przy Jagielońskiej
...ogrodzenie na rogu Waygarta = jeszcze 'lepsze". A teren wpisany do układu urbanistycznego miasta....gdzie ten 'Czepialski"?, A gdzie służby konserwatorskie... ?
Coś cie czepili Szwica? Jego to wina, że"syf, kiła i mogiła"? A może jednak wasza i nasza, ktoś tych GENIUSZY do RM wybrał!
Jak jest każdy widzi.Ciekawe czy ci czepialscy mają tak czysto w domu.?
prawda.i nalezy zapytac,kto tym administruje i kto wykonal.a przy okazji jakich dewastacji dopuscil sie "wykonawca"tego plotu
Nie ma żadnej przesady ani czarnowidztwa, takie są fakty !!!
Dla tego pana autora prawda o totalnej ruinie może biednego a pięknego niegdyś miasta , królewskiego to czarnowidztwo i przesada , dodam może malkontenctwo ? Przecież szanowny autorze artykułu i zdjęcia takich miejsc o wiele gorszych są w mieścinie dziesiątki . Wychodząc poza ścisłe centrum tj. widzi się nieustanny brud , krzywe chodniki obesrane przez domowe pieski , obdarte i zbazgrane stare kamienice z obskurnymi bramami , zabite dechami i dyktą dziesiątki brudnych okien opuszczonych przez lokatorów mieszkań , często z napisami "lokal do wynajęcia " , "sprzedam mieszkanie " itp. Opuszczone nie tylko dziesiątki mieszkań ale i cale kamienice mogę od razu wskazać kilka np. popadająca w ruinę dawna kamienica M. Tomaszewskiej wraz z lokalami handlowymi Pl. Konstytucji i kilka kamienic obok. A co dalej z ruiną dawnej Pomony , Kina Bałtyk- niby byłej uczelni , Synagogi na Słowackiego (dawniej biblioteka), ruin synagogi na Grunwaldzkiej , niby sprzedanej i co z tego skoro nadal jest ruiną. Można wskazać o wiele więcej jakich miejsc - ruin w samym centrum miast lecz pan Szwic choć często chodzi na piechotę raczej tego nie widzi. A więc panie redaktorze wskazuję , wskażę o wiele więcej , zapraszam na moja" parafię " w okolicach bazarów to też a może przede wszystkim ścisłe centrum miasta , Proszę na okrągło pokazywać Chomie i kolesiom oraz klakierom z UM ten niby zielony rynek siedlisko brudu i dziadostwa które trudno opisać , ten syf na pozostałych bazarach , te paskudne gnijące budy niby handlowe , ten chodnikowo - uliczny handel , ta zatłoczona Sportowa gdzie trudno w dnie handlowe zaparkować czy nawet poruszać się pieszo. A tego pan Szwic raczej nie widzi , a dlaczego , bo to trudne do zmiany , o to wymaga radykalnych decyzji (jak np. w Rzeszowie) i niestety nakładów finansowych a ie biadolenia od lat że nie ma na nic pieniędzy. Jako malkontent napisze jeszcze że w raporcie o stanie Przemyśla i rewitalizacji na lata 2016-2023 jasno jest określone że Przemyśl jest zdegradowany niemal w 30% , od siebie dodaję że o wiele więcej. No cóż można i tak udawać jak ta" wadza" że nie ma problemów , od wiosny do jesieni świętować , głupawo czcić fikcyjnego krasnala Szwejka jako symbol miasteczka , budować nadal pomniki konika , piechurów , ułanów , huzarów , Szwejka z pieskiem ( jak dodałbym jeszcze kotka), myślę że o pomniku Kaczyńskiego miasto które wydało Wielkiego Marszałka Koronnego nie zapomni. No cóż można i tak udawać że nie ma innych problemów , scedować problemy jak np. poważne inwestycje i miejsca pracy dla resztek młodzieży która pozostała na innych innych , na następców , może kiedyś , może spadnie unijna manna lub wiara w cud finansowy. Nie , nic z tego , cudu nie będzie , manna nie poleci , to co przez lata zrobił Choma i kolejni zastępcy oraz kolejne rady - bezrady będziemy jako miasto i suweren (niestety wybierał ) jeszcze spijali przez dziesiątki lat , może więcej. N koniec tego krótkiego wywodu panie Szwic wskaże miejsce jak przemyska" wadza"radzi sobie z podobnymi problemami , np. zabytkowy murek , niewielki na ul. Waygarta zamiast naprawić zgodnie ze sztuka murarską obito deskami i sprawa załatwiona , proste . Nie wierzycie , można obejrzeć , na rogu ul. J. Piłsudskiego i Weygarta. No cóż można i tak wydawać setki tysięcy na zjazdy narciarskie i dziwne bunkry- wiaty , budować niepotrzebne boiska nad Sanem na dwudniowy turniej , dofinansowywać kilkanaście niby świąt i imprez budować niepotrzebna II salę sportową przy szkole za miliony , a nie naprawić np. paskudnego parkingu w centrum czy murków o których w temacie. No cóż jacy wyborcy taka władza , jaki pan taki kram. Panie Szwic zapraszam na bazary , zielony niby rynek , na Sportową i inne miejsca z poza ścisłego centrum , takich zdjęć można narobić wiele i o wiele ciekawszych.
Do okiem czepialskiego: Niech się pan przejdzie na cmentarz przy ul. Słowackiego gdzie są rozwalone przez drzewo nagrobki tam jest dopiero wizytówka miasta!!! Już nie wspomnę o parkingu przy Jagielońskiej