Konia z rzędem temu, kto odgadnie, co za obiekt przedstawiony jest na zdjęciu. Dla ułatwienia podpowiadam, że owo szkaradziejstwo znajduje się na terenie szpitala przy ulicy Słowackiego.
Prawdopodobnie kiedyś był to pomnik, który formą nawiązuje do pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach, ale co tak naprawdę upamiętniał w Przemyślu, tego już nikt nie wie. Pewnikiem jakąś ideę, która być może dzisiaj przestała być słuszna, więc albo rozebrać, albo wyremontować, niech nie straszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeszcze nie tak dawno bo do lat 90-tych stacjonował w tym miejscu 10 Pułk Kolejowy im. Powstańców Śląskich - stąd ta miniatura pomnika i resztki zdewastowanej trybuny na pierwszym planie. Kto jak kto ale Pan Panie Jacku powinien to wiedzieć jako uczestnik tamtych zdarzeń.
No właśnie czepialski - jak to sie szybka zapimina co w Przemyślu było pozytywne, może ktoś młody nie pamietać, ale kto jak kto p. Jacek Szwic - to wstyd no i oczywiście oczywiste czepialstwo. Na pewno nie jest pozostałóść pomnika który należy zburzyć - wręcz przeciwnie odbudować!!
Gdyby był to pomnik powstańców warszawskich to by stał odpicowany , a że to był Powstanców śląskich to już władze miasta o nim zapomniały. A tak na dobra sprawę to w Przemyślu powinien stać pomnik Powstańców Wielkopolskich.
Pamiętam odbierałam tam defiladę żołnierzy 10 PK udających się na "Poligon" do Małaszewicz , żeby przebudowywać tory kolejowe na lepszy standard z podkładów drewnianych na betonowe. I teraz są dyrektorzy PKP od: prawego toru, od lewego toru, od podkładów, od linii elektrycznej lewej, od prawej, od nasypu, od przepustu, od skrzyżowania z drogą bitą, od budki dróżnika po prawej stronie, od budki dróżnika po lewej stronie, ad zapory zamykającej drogę na lewo, od zapory zamykającej drogę na prawo, dyrektor od lokomotywy spalinowej, od elektrycznej, od wagonu ratowniczego , od SOK, od przejść podziemnych , od wiaduktów , od tuneli . Przedtem był jeden dyrektor generalny i działało PKP, teraz jest ich wielu i nadal korupcja kwitnie :-)
Jeszcze nie tak dawno bo do lat 90-tych stacjonował w tym miejscu 10 Pułk Kolejowy im. Powstańców Śląskich - stąd ta miniatura pomnika i resztki zdewastowanej trybuny na pierwszym planie. Kto jak kto ale Pan Panie Jacku powinien to wiedzieć jako uczestnik tamtych zdarzeń.
No właśnie czepialski - jak to sie szybka zapimina co w Przemyślu było pozytywne, może ktoś młody nie pamietać, ale kto jak kto p. Jacek Szwic - to wstyd no i oczywiście oczywiste czepialstwo. Na pewno nie jest pozostałóść pomnika który należy zburzyć - wręcz przeciwnie odbudować!!
Gdyby był to pomnik powstańców warszawskich to by stał odpicowany , a że to był Powstanców śląskich to już władze miasta o nim zapomniały. A tak na dobra sprawę to w Przemyślu powinien stać pomnik Powstańców Wielkopolskich.