Chodząc po ulicach, nie sposób nie zauważyć rynien i latarni upstrzonych ogłoszeniami, które trudno nawet nazwać reklamami. Z poprzylepianych karteczek dowiadujemy się, gdzie dostaniemy pożyczkę albo kredyt, kto kładzie płytki albo kto chce zamienić mieszkanie.
Przyznać trzeba, że dla mieszkańców są to pożyteczne informacje, tyle że ani latarnie, ani rynny nie są miejscem na takie anonse[paywall]. Ogłoszeniodawcy mają gdzieś, że w ten sposób szpecą miasto. Pewnie też nie wiedzą, że mogą zostać ukarani.
Art. 63 a kodeksu wykroczeń, paragraf 1 mówi:„Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No a gdzie ci ludzie mają te karteczki przyklejać skoro nie ma żadnych do tego przeznaczonych miejsc (tablic, słupów itp)? W każdym ruchliwym miejscu winny być specjalne słupy czy też jakieś tablice właśnie do umieszczania takich ogłoszeń. Nie każdego stać płacić redakcjom za umieszczanie ogłoszeń poza tym - kto dzisiaj czyta gazety lokalne?Widać jest taka potrzeba więc nie ma się co czepiać - życie jest zbyt krótkie żeby takie karteczki miały je zatruwać. Żyjącym są potrzebne a umierający i tak mają je w nosie.
"...Nie każdego stać płacić redakcjom za umieszczanie ogłoszeń poza tym - kto dzisiaj czyta gazety lokalne?..."BUHAHAHAHHAAAAAA połowa tych zasyfiałych karteczek to OSZUŚCI typu provident, duet, bocian i inne pierdoły za które powinna się wziąć prokuratura i ich udupić. Oni też nie mają kasy? To skąd biorą pieniądze na pożyczki dla naiwnych?
To rury spustowe a rynny to u góry.
No a gdzie ci ludzie mają te karteczki przyklejać skoro nie ma żadnych do tego przeznaczonych miejsc (tablic, słupów itp)? W każdym ruchliwym miejscu winny być specjalne słupy czy też jakieś tablice właśnie do umieszczania takich ogłoszeń. Nie każdego stać płacić redakcjom za umieszczanie ogłoszeń poza tym - kto dzisiaj czyta gazety lokalne?Widać jest taka potrzeba więc nie ma się co czepiać - życie jest zbyt krótkie żeby takie karteczki miały je zatruwać. Żyjącym są potrzebne a umierający i tak mają je w nosie.
"...Nie każdego stać płacić redakcjom za umieszczanie ogłoszeń poza tym - kto dzisiaj czyta gazety lokalne?..."BUHAHAHAHHAAAAAA połowa tych zasyfiałych karteczek to OSZUŚCI typu provident, duet, bocian i inne pierdoły za które powinna się wziąć prokuratura i ich udupić. Oni też nie mają kasy? To skąd biorą pieniądze na pożyczki dla naiwnych?