Jak duży musi być w mieście problem psich kup, skoro ktoś nie zdzierżył i w ten sposób apeluje do właścicieli czworonogów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To niech więcej śmietników w mieście, na osiedlach zamontują, bo nie ma gdzie worka z g*** wyrzucić.
Czy do świń dotarło?Chociaż nie widziałem w mieście ani jednej świni wyprowadzającej psa, za to ludzi uświnionych, niemytych, śmierdzących, sikających po murach, obrzyganych.... spotyka się na każdym kroku.Taki apel należy wystosować też do gawronów, wron, kawek, gołębi dzikich, wróbli, jaskółek, szczurów i lisów sikających nocą po Rakoczego.
Wyrzuć do kosza na śmieci, który zapewne posiadasz w domu. :P
przecież to normalne że trzeba sprzątać po psach inie tylko Nawet człowiek po sobie musi sprzątać Mam psa na wsi biega po podwórku i też po nom sprzątam Po swoim psie nie jest to obrzydliwe ale depnąć w odchody psa czy człowieka na ulicy Sami wiecie kochajmy psy i sprzątajmy po nich
Przykre że tyle nienawiści w was jest i skąd on się wzięła??Mam wrażenie że spotkania cotygodniowe się w dużej mierze do zakorzenienia nienawiści przyczyniły.
to nie tylko na Rakoczego pieski kupke robia ,to sie spotyka wszedzie na kazdej ulicy w Przemyslu,gdyby kara nalozona wlascicielowi psa byla surowa ,kupki byly by posprzatane i kazdy kto ma pupilka pamietal by o tym ze trzeba posprzatac za pieskiem!!!!
A czy ci co mają umowy na sprzątanie (terenów publicznych, ulic i prywatnych) mają napisane 'za wyjątkiem psich kup' ? Nie słyszałem o takich zapisach więc dlaczego sprzątając teren ze śmieci wszelakich tudzież gówien bezpańskich i dzikich zwierząt mają ich nie sprzątać? Za to nie zapłaciliśmy czy jak? Tylko o kulturze proszę nie pisać bo to inna dziedzina.
Dokladnie gdyby bylo wiecej smietnikow bylo by okej a tu idzie sie z lieskiem piesek zalatwia swoja duza potrzebe i co trzeba isc przez pol miasta zeby to wyrzucic? Wiem chcialo sie pupila trzeba dbac i pilnowac jednak nie oszukujmy sie ze gdyby bylo wiecej smietnikow latwiej by bylo i o wiele wygodniej . Ludzie nie zbieraja bo nie kazdy chce niesc ze soba duza kupke az do domu bo po drodze nie ma gdzie jej wyrzucic .
"...Czy można wrzucać odchody zwierzęce do zwykłych koszy?Ktoś zaraz powie - hola można przecież sprzątnąć po swoim zwierzaku nieczystości i wrzucić je do zwykłego kosza lub zabrać ze sobą do domu. I tu już widzę jak weterynarze i pracownicy sanepidu łapią się za głowę. Problem w tym, że tak ludzkie jak i zwierzęce odchody, stanowią poważne zagrożenie epidemiologiczne, czyli przekładając na ludzki język są źródłem drobnoustrojów i mogą wywoływać choroby. Odchody zwierząt domowych - jak czytamy w opracowaniach inspekcji weterynaryjnej - należą do drugiej kategorii materiałów szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia. Nie dość, że nie wolno wyrzucać ich do koszy zbiorczych, powinny być przechowywane w szczelnych, zamykanych od góry pojemnikach i w dodatku należy je inaczej transportować, utylizować i składować, niż resztę śmieci. I tu rodzi się następna wątpliwość – co robić z psią czy kocią kupą, gdy specjalistycznych pojemników brak?Jak wykazaliśmy, pojemniki na psie odchody oraz ich dostępność jest podstawowym warunkiem utrzymania w czystości terenów parkowych, osiedlowych, itp. Zarówno specjaliści z inspekcji weterynaryjnej jak i sanepidu, twierdzą zgodnie, że odchody zwierzęce, nie powinny trafiać do koszy ulicznych, ani do pojemników na odpady zmieszane. Ich przechowywanie, transport i utylizacja wymagają specjalnego traktowania. Osobne kosze, pozwalają na segregowanie nieczystości zwierzęcych od innego typu odpadów, co jest szczególnie ważne dla firm zajmujących się wywozem śmieci. Wiele modeli pojemników przeznaczonych na psie odchody ma kształt sugerujący z góry ich przeznaczenie, choć i tak, wszystkie powinny mieć wyraźne oznaczenie i instrukcję obsługi. Wiele modeli koszy na psie odchody, jest wyposażona w podajniki jednorazowych rękawic i worków a na innych można zamontować automat wyposażony w zestawy do sprzątania. Pojemniki na psie odchody, powinny być odpowiednio skonstruowane tak, by uniemożliwiać wrzucanie do nich większych przedmiotów..." Bez komentarza.
BRAWO.
To niech więcej śmietników w mieście, na osiedlach zamontują, bo nie ma gdzie worka z g*** wyrzucić.
Czy do świń dotarło?Chociaż nie widziałem w mieście ani jednej świni wyprowadzającej psa, za to ludzi uświnionych, niemytych, śmierdzących, sikających po murach, obrzyganych.... spotyka się na każdym kroku.Taki apel należy wystosować też do gawronów, wron, kawek, gołębi dzikich, wróbli, jaskółek, szczurów i lisów sikających nocą po Rakoczego.