Czas przedświąteczny był dobrym powodem do spotkania członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu i przyjaciół na otwarciu wystawy „Spojrzenia”. 12 grudnia ub.r. w Ośrodku Szkoleniowym „Belferek” odbył się wernisaż prac malarskich, fotograficznych i użytkowych.
Gości przywitali dyrektor ośrodka, prezes RSTK i Maria Gibała. Swoje prace wystawili: malarka i poetka, wiceprezes ZLP oddział Rzeszów Teresa Paryna, malarka, członek klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu Maria Makar, fotografka, poetka Maria Gibała, ikonopisarka Marzena Walicka, malarka Sylwia Kaczmarek, fotografka Izabela Kołeczek, fotografik i twórca przedmiotów użytkowych Zdzisław Czernecki, malarz, rzeźbiarz i poeta Władysław Zych. Każdy z uczestników wystawy przedstawia ciekawy styl, technikę tworzenia i różnorodny temat prac.
Po otwarciu wystawy goście uczestniczyli w artystycznej części wieczoru, podczas której prowadząca Maria Gibała krótko przedstawiła wystawiających prace. Poeci, Teresa Paryna, Mieczysław Szabaga i Maria Gibała przeczytali ekfrazy i wiersze związane z malarstwem i jego twórcami. Podczas wieczoru prezes RSTK Mieczysław Szabaga odczytał i wręczył redaktorowi naczelnemu „Życia Podkarpackiego” Arturowi Wilguckiemu podziękowanie za upowszechnianie na łamach gazety działalności RSTK. Wystąpili muzycy: Małgorzata i Witold Stankiewiczowie oraz Jerzy Markowicz. Spontanicznie do występów przyłączył się Artur Wilgucki.
Wspomnianą wystawę wciąż można obejrzeć w holu „Belferka”. Serdecznie zapraszamy.
Maria Gibała
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze