Reklama

Osiem spojrzeń

21/01/2026 09:30

Czas przedświąteczny był dobrym powodem do spotkania członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu i przyjaciół na otwarciu wystawy „Spojrzenia”. 12 grudnia ub.r. w Ośrodku Szkoleniowym „Belferek” odbył się wernisaż prac malarskich, fotograficznych i użytkowych.

Gości przywitali dyrektor ośrodka, prezes RSTK i Maria Gibała. Swoje prace wystawili: malarka i poetka, wiceprezes ZLP oddział Rzeszów Teresa Paryna, malarka, członek klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu Maria Makar, fotografka, poetka Maria Gibała, ikonopisarka Marzena Walicka, malarka Sylwia Kaczmarek, fotografka Izabela Kołeczek, fotografik i twórca przedmiotów użytkowych Zdzisław Czernecki, malarz, rzeźbiarz i poeta Władysław Zych. Każdy z uczestników wystawy przedstawia ciekawy styl, technikę tworzenia i różnorodny temat prac.        

Po otwarciu wystawy goście uczestniczyli w artystycznej części wieczoru, podczas której prowadząca Maria Gibała krótko przedstawiła wystawiających prace. Poeci, Teresa Paryna, Mieczysław Szabaga i Maria Gibała przeczytali ekfrazy i wiersze związane z malarstwem i jego twórcami. Podczas wieczoru prezes RSTK Mieczysław Szabaga odczytał i wręczył redaktorowi naczelnemu „Życia Podkarpackiego” Arturowi Wilguckiemu podziękowanie za upowszechnianie na łamach gazety działalności RSTK. Wystąpili muzycy: Małgorzata i Witold Stankiewiczowie oraz Jerzy Markowicz. Spontanicznie do występów przyłączył się Artur Wilgucki.

Reklama

Wspomnianą wystawę wciąż można obejrzeć w holu „Belferka”. Serdecznie zapraszamy.

Maria Gibała

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/01/2026 09:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama