W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego polecam wywiad z Markiem Krupowczykiem, lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistą medycyny rodzinnej, członkiem podkarpackich struktur „Porozumienia Zielonogórskiego”, zrzeszającego lekarzy rodzinnych z regionu. Pouczająca lektura. Szczególne dla osób, które uważają pandemię za jedną wielką ściemę.
– Warto w kwestii szczepień i kwestii epidemii zaufać lekarzom. Jeśli ktoś twierdzi, że pandemia to ściema, zalecam takiej osobie wizytę w szpitalu jednoimiennym. Tam naocznie można się przekonać, że to nie są żarty. Jako lekarz praktyk i obserwator życia zalecałbym też wszystkim zdrowy rozsądek. Przestrzegajmy dystansu, nie siedźmy ramię w ramię na meczach, spotkaniach, w kościołach, nośmy maseczki i walczmy z głupotą tych, którzy ignorują nakazy i bagatelizują sytuację – nie owija w bawełnę M. Krupowczyk.
Obawia się też o to, jak będzie wyglądała sytuacja jesienią, gdy nałożą się zachorowania na grypę, przeziębienia, no i oczywiście kronawirus. Stawia wiele pytań, dotyczących wydolności systemu służby zdrowia, w tym funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej. Kto zapłaci za zlecane przez lekarzy POZ testy na COVID-19?
Jak przygotowane są od strony epidemiologicznej szkoły? Nie daje odpowiedzi, bo tak po prawdzie nikt ich nie jest w stanie udzielić w pełni odpowiedzialnie. Przewiduje szybki powrót do nauki zdalnej. Jednego jest pewien. Powinniśmy się szczepić na grypę i pneumokoki, szczególnie osoby chore na astmę. W ten sposób – zdaniem lekarza – ograniczymy „pole rażenia” wirusa.
Jak sądzę wywiad wywoła dyskusję wśród osób mających krytyczny stosunek do szczepień. Każdy niech postępuje, jak uważa, ale przynajmniej warto się chwilę zastanowić nad pytaniem: mam się zaszczepić czy nie? Niestety wybór może być zdeterminowany kosztami. Szczepionka przeciwko pneumokokom nie jest tania. Ponad 300 złotych.
Najbliższe dni przyniosą trochę więcej informacji, dotyczących powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Dyrektorzy poinformują nauczycieli, jak w ich placówkach będzie wyglądała nauka. Na ich barki spada ogromna odpowiedzialność. Otwierać szkołę czy nie? Na szczęście dzięki mediom społecznościowym informacja dotrze do zainteresowanych błyskawicznie.
Dzieciaki kończą przedziwne wakacje. Przed nimi, rodzicami, nauczycielami dyrekcją trudny początek roku szkolnego. Życzmy wszystkim zdrowia, odpowiedzialności za siebie, innych i mimo wszystko młodzieńczego optymizmu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Warto w kwestii szczepień i kwestii epidemii zaufać lekarzom''?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?''Lekarz jest równie dobrym konsultantem w dziedzinie szczepień, jak rzeźnik w kwestiach wegetarianizmu'' - George Bernard Shaw
SZOKUJĄCE : LISTA SKŁADNIKÓW SZCZEPIONKI PRZECIW GRYPIE - SUBSTANCJE RAKOTWÓRCZE NUEROTOKSYNY - ZDROWEPORADNIKI.PL YOUTUBE.COM - GATES SIĘ WYGADAŁ! SZCZEPIONKA NA KORONĘ WYMORDUJE WIELE LUDZI I WSZYSTKICH USZKODZI GENETYCZNIE!DOWODY NA ZBRODNIĘ LUDOBÓJSTWA SZCZEPIONKOWEGO SĄ NAWET W BAZIE VAERS - ALEXJONES.PL
UWAGA !!! JAKBY KTOŚ JESZCZE NIE WIEDZIAŁ !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN (Polska Akademia Nauk) wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, Nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREN-NEWS.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORGSPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PLPS. Jeszcze muszę napisać ci lekarzu podstawowej opieki zdrowotnej, specjalisto medycyny rodzinnej etc. itd. że utrzymywanie tegoż ignoranckiego i tak już wystarczająco ogłupionego społeczeństwa w głupocie i niewiedzy. I nie mówienia i przekazywania tychże w sumie prostych prawd.Toż to - Wstyd i hańba !!!
ściema i to wielka . Definicja pandemii została zmieniona w 2009 w WHO przez głosowanie .Owszem wirus jest był i będzie .
A ty byłeś w szpitalu, kto cię tam wpuścił i jak wyszedłeś z przychodni lekarzu rodzinny jak jesteście zabarykadowani w tych przychodniach. Za dużo się naczytałeś bzdur z czasopism lekarskich.
A w UM wszyscy pracownicy między petentami łażą po korytarzu bez maseczek. Po huja na dole strażnik kontroluje kto wchodzi i wychodzi.
Ahhhh no tak. Nie może strażnik zwrócić pracownikom UM uwagi bo podpadnie i wypierdolą go z pracy.Jaka piękna tragedia.
Z perspektywy października widać jakie pierdolety się wypisuje. Komu? Po co?
Ppandemi nie ma. Koronawirusy istnieją od dawna, co powodują, pytać lekarzy. covid 19 to nazwa choroby, czy istnieje? Pytać lekarzy. Maseczka POWODUJE NIEDOTLENIENIE organizmu. Jeśli jesteś zdrowy, zgodnie z ustawą NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI. Jesli jestes chory(nie mylic z zakażony bezobjawowo- zakażenie to nie choroba) lub podejrzany o zachorowanie. Choroba chyba musi mieć objawy. Tak to rozumiem.
''Warto w kwestii szczepień i kwestii epidemii zaufać lekarzom''?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?''Lekarz jest równie dobrym konsultantem w dziedzinie szczepień, jak rzeźnik w kwestiach wegetarianizmu'' - George Bernard Shaw
SZOKUJĄCE : LISTA SKŁADNIKÓW SZCZEPIONKI PRZECIW GRYPIE - SUBSTANCJE RAKOTWÓRCZE NUEROTOKSYNY - ZDROWEPORADNIKI.PL YOUTUBE.COM - GATES SIĘ WYGADAŁ! SZCZEPIONKA NA KORONĘ WYMORDUJE WIELE LUDZI I WSZYSTKICH USZKODZI GENETYCZNIE!DOWODY NA ZBRODNIĘ LUDOBÓJSTWA SZCZEPIONKOWEGO SĄ NAWET W BAZIE VAERS - ALEXJONES.PL
UWAGA !!! JAKBY KTOŚ JESZCZE NIE WIEDZIAŁ !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN (Polska Akademia Nauk) wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, Nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREN-NEWS.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORGSPUREK O PRZYCZYNACH EPIDEMII KORONAWIRUSA I COVID - 19 - ZDROWIE.WPROST.PLPS. Jeszcze muszę napisać ci lekarzu podstawowej opieki zdrowotnej, specjalisto medycyny rodzinnej etc. itd. że utrzymywanie tegoż ignoranckiego i tak już wystarczająco ogłupionego społeczeństwa w głupocie i niewiedzy. I nie mówienia i przekazywania tychże w sumie prostych prawd.Toż to - Wstyd i hańba !!!