Statystyki Urzędu Statystycznego w Rzeszowie wskazują tendencję wzrostową, jeśli chodzi o liczbę osób starszych w regionie. Przybywa też na Podkarpaciu stulatków. O obchodzonych przez nich rocznicach urodzin informujemy na naszych łamach na bieżąco. Tym razem do grona 100-letnich jubilatów dołączyła pani Danuta Pączka z Siedleczki.
Mieszkanka Siedleczki w gminie Kańczuga w ostatnią środę maja świętowała swoje setne urodziny. Wyjątkowa okazja wymagała szczególnej oprawy, był więc tort ze świeczkami, gromkie „Sto lat”, kwiaty i płynące z serca życzenia. Pani Danuta swoje świeto celebrowała w gronie najbliższych, w swoim domu, gdzie odwiedziła ją delegacja z Urzędu Miasta i Gminy Kańczuga. Życzyć jubilatce kolejnych lat w dobrej formie przybyli: burmistrz Andrzej Żygadło, sekretarz miasta i gminy Teresa Argasińska, sołtys Siedleczki Anna Podolak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Głowacz. W stronę pani Danuty popłynęły też liczne życzenia od internautów, którzy – pełni podziwu dla niej – winszowali jej zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wewnętrznej harmonii w niespokojnych czasach.
Pani Danuta Pączka jest najlepszym przykładem na to, że na Podkarpaciu żyje się długo. Najnowsze dane Urzędu Statystycznego w Rzeszowie pokazują bowiem, że na koniec 2023 r. w porównaniu z końcem 2022 r. w województwie podkarpackim wzrosła liczba osób starszych, w tym m.in. stulatków. Zwiększył się również indeks starości.
Osób w wieku 100 lat i więcej mieszkało w województwie podkarpackim pod koniec roku ubiegłego 312 (w tym 240 kobiet i 72 mężczyzn). Było to o 63 stulatków więcej niż na koniec grudnia 2022 roku. Tendencję mamy więc wzrostową, zatem nie zabraknie nam zapewne okazji do publikowania kolejnych informacji o obchodzących setną rocznicę swoich urodzin mieszkańcach Podkarpacia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze