Birczanie zjednoczyli siły, by wesprzeć charytatywną akcję przeworszczan „Makulatura na misje”. Gminna zbiórka ważyła 5 ton i póki co jest największą przekazaną organizatorom.
5 ton makulatury udało się zgromadzić w Birczy dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy chętnie włączyli się w akcję. Pierwszym ogniwem całego pozytywnego zamieszania była Przeworska Grupa Charytatywna, która od ponad 10 lat wspiera polskich misjonarzy pełniących posługę w afrykańskich krajach oraz ich parafian. Organizując zbiórki pod hasłem „Makulatura na misje” gromadzi papierowe odpady, które potem zamieniają się w dobro. Zysk z ich sprzedaży przekazywany zostaje bowiem na budowę kolejnych studni w Afryce, gdzie dostęp do czystej wody stanowi ogromny problem.
Jeszcze w październiku, przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy ulokowano więc kontener, do którego można było przynosić makulaturę. Zainteresowanie było tak ogromne, że bardzo szybko się zapełnił i trzeba ją było złożyć w budynku ośrodka, by móc kontynuować trwającą przeszło miesiąc akcję. W przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko pracownicy GOKSiT, ale też sam gospodarz gminy z pracownikami tutejszego urzędu gminy.
– Jesteśmy dumni z tego, że po raz kolejny jako gmina wsparliśmy szczytny cel, jakim jest budowa studni głębinowych w Afryce. Cała zebrana makulatura została przewieziona do Przeworska. Transport, który zapewniła gmina, musiał zostać podzielony na dwie transze, bo było tego naprawdę dużo. Na miejscu zostaliśmy przyjęci z wielką radością i ogromną wdzięcznością – mówi Anna Ruda koordynująca przedsięwzięcie z ramienia GOKSiT.
Będzie to już 36. studnia budowana dzięki staraniom Przeworskiej Grupy Charytatywnej, działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, której działaniami kieruje Ryszard Łuczyk. Tym razem powstanie w Czadzie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze