Do fatalnej zdaniem mieszkańca Orzechowiec przycinki przydrożnych drzew doszło 25 lutego przy tamtejszej drodze powiatowej. – Ktoś wziął za to pieniądze, ale czy zrealizował zadanie zgodnie ze sztuką? – stawia pytanie, punktując niefachowość przeprowadzonej pielęgnacji. Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu, odpowiedzialny za działania w pasie drogowym, ma w tej sprawie swój punkt widzenia.
– Masakra przeprowadzona przez firmę wykonującą „przycinanie” drzew w Orzechowcach, przy drodze powiatowej, objęła 68 sztuk. Aż 53 drzewa zostały w mojej opinii tego dnia znacznie uszkodzone, czyli blisko 80 procent. Najbardziej bulwersujące jest to, że ktoś za okaleczenie drzew i niszczenie przyrody, bo inaczej nie można tego nazwać, dostaje jeszcze wynagrodzenie – grzmi mężczyzna, na dowód przesyłając zdjęcia. Jak zauważa, zabieg przeprowadzono mulczerem do traw, co przełożyło się na fatalny skutek.
– Nie tylko nie zrobiono przycinki jak należy, zostawiając fatalny efekt wizualny, to jeszcze pozostawiono po sobie resztki po wykonanym „cięciu”. Po kilku telefonach mieszkańców i interwencji policji nieczystości zostały częściowo usunięte z drogi – relacjonuje mieszkaniec.
Reklama
Jak zaznacza, nie tylko on, ale i inni mieszkańcy Orzechowiec mają podwójny żal, bo sami większość tych drzew osobiście zasadzili i dbali o nie latami, tak samo jak oddali część swoich gruntów pod tę drogę bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, tylko po to, by służyła wszystkim. – A teraz dostaliśmy za to taką zapłatę – puentuje.
Odpowiadając na zarzuty mieszkańca dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko, dziękując za troskę mieszkańców zainteresowanych kwestią zieleni przy drodze, wyjaśnia, że prace na wspomnianym odcinku drogi powiatowej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze