Reklama

Plaga szczurów na osiedlu. Interweniował sanepid. Spółdzielnia: – Mieszkańcy sami „zapraszają” gryzonie do bloków


Na problem szczurów biegających po osiedlu Armii Krajowej czy Witosa zwrócili uwagę sami mieszkańcy. Jeden wpis w sieci uruchomił lawinę kolejnych. Gryzonie w osiedlowej przestrzeni poczynają sobie coraz śmielej, a pozbycie się ich nie jest proste. Niestety winę za ten stan rzeczy w dużej mierze ponoszą osoby wyczulone na los bezdomnych zwierząt. Dokarmiając je resztkami, sprowadzają nieproszonych gości. Spółdzielnia załamuje ręce, a PWiK dokłada swoje, przypominając, że „toaleta to nie śmietnik!”.


Obecność szczurów na osiedlu to problem sanitarny, wymagający natychmiastowej reakcji. Gryzonie te przenoszą choroby, niszczą osiedlową infrastrukturę, taką jak kable i izolacje, i do tego... szybko się rozmnażają, więc sytuacja łatwo może się wymknąć spod kontroli. A może nawet już się wymknęła, o czym świadczyć może lawina wpisów w social mediach, zamieszczanych przez tych, którzy dostrzegają konsekwencje takiego stanu rzeczy.

„Po osiedlu Armii Krajowej, w pobliżu bloków nr 10, 12, 11, żłobka i sklepu biegają szczury!!!!! Apel, prośba i groźba do mieszkańców: nie wyrzucajcie odpadków jedzenia przez okno. Ludzie, opamiętajcie się!!! Odpowiednie służby prosimy o szybkie działania i zrobienie porządku z tym problemem!” – to tylko jeden z nich.

Reklama

„Niektórzy mieszkańcy są niereformowalni, nie pomagają apele spółdzielni czy uwagi innych lokatorów. Dokarmiają ptactwo, a przy okazji ściągają szczury” – zauważa inny wypowiadający się. „Na Witosa i w parku to samo. Spleśniałe chleby, rozgotowane marchewki, gotowane kości, fasolka po bretońsku. Pod blokiem nr 14 na Armii Krajowej to samo. Zgnite pomidory, stara wędlina albo mięso. Aż niedobrze się robi. Niektórzy mówią, że psy zjedzą. Na litość boską, jak ktoś ma psa, to przecież nie pozwoli mu jeść resztek po osiedlu porozrzucanych!”. „Dojdzie do tego, że zaczniemy kamery zakładać w każdym oknie, może wreszcie zaczniemy szanować pracę innych i czystość wokół siebie!” – można przeczytać w sieci.

Na wpis zareagowała m.in. radna Agnieszka Wywrót, która na prośbę mieszkańców zgłosiła problem do Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Buszowanie gryzoni...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 63% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/03/2026 19:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama