Otrzymaliśmy od naszych Czytelników niepokojące sygnały, że wykonane w poprzednich latach inwestycje w ramach budżetów obywatelskich wyglądają źle. Zwłaszcza te na świeżym powietrzu. Sprawdziliśmy.
Kilka miesięcy temu wandale rzeczywiście zdewastowali część wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji przy ul. Bohaterów Getta. Szkody zostały jednak szybko naprawione i ze znajdujących się tam urządzeń nadal korzystają przede wszystkim dzieci i młodzież. Niedawno z prośbą o interwencję w sprawie siłowni na wolnym powietrzu przy ulicy Chrobrego w Przemyślu zwrócił się[paywall] od nas przemyślanin Zdzisław Parzeński.
– Siłownia plenerowa jest nieco na uboczu. Pewnie z tego powodu nikt na nią nie spojrzy łaskawym okiem. Teren wokół wygląda źle. Trawa jest niekoszona od kilkunastu tygodni, pełno jest śmieci, petów czy pustych butelek. Dwa z kilku urządzeń są uszkodzone – wyliczył, dodając, że warto byłoby się tym zainteresować, bo szkoda wydanych pieniędzy.
Udaliśmy się na ulicę Chrobrego, aby sprawdzić, jak wygląda obiekt i teren wokół niego. Pan Zdzisław przekoloryzował. Owszem, zieleń wokół jest wybujała, ale nikt nie jest w stanie jej kosić co kilka dni. Wszystkie urządzenia działają bez zarzutu. Nawet tabliczka z regulaminem korzystania z obiektu jest na swoim miejscu. Nie jest zdewastowana, jak to ma miejsce w innych tego typu miejscach.
Sygnał przemyślanina podpowiedział nam, że warto zwrócić się do władz miasta z pytaniem o częstotliwość przeglądów inwestycji powstałych w ramach budżetów obywatelskich.
– Każdego roku dokonujemy przeglądu miejskich placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z panującą w kraju epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, obiekty te były przez długi czas nieczynne. Otworzyliśmy je ponownie dopiero przed dwoma tygodniami. W chwili otwarcia placów zabaw przeprowadziliśmy ich gruntowną kontrolę. Obecnie rozpoczynamy coroczny przegląd siłowni. Jeżeli się okaże, że któreś ze sprzętów wymagają remontu, naturalnie – w ramach możliwości – będziemy się starali w najbliższym czasie wykonać wszystkie niezbędne naprawy – usłyszeliśmy w przemyskim magistracie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kurwa siłownia jest sprawna , nawet za nadtto lecz ja się pytam po jaki kuj tam rośnie 50cm trawa jak i tak dojścia nie ma. Po jakiego kuja robią siłownię jak dojścia nie ma. Kuwa kleczszca tam złapałem na kostce i pod kolanem. Kuwa bolerioze mam zaskarze urząd miasta
Nie zesraj się.Kleszczę są zawsze,wystarczy się czymś spryskać albo zaszczepić.
Zaskarż też miasto bo pada 3 razy dziennie deszcz !
Czasami korzystam z tej siłowni, wcześniej chodziłem na siłownie zamkniete ale ze względu na Covid, lepiej ćwiczyć na wolnym wybiegu, sprzęt jest nieuszkodzony, przydałoby się więcej takich urządzeń lepszej jakośći, bo szczerze niektóre mogą służyć jako atrapy i ćwiczyć się na tym nie da.... Szkoda że dochodzi do wandalizmu w innych miejscach, ten sprzęt ma służyć społeczeństwu i nie rozumiem dlaczego niektórzy wybijają szyby na przystankach autobusowych, wyrywają ławki lub niszczą otwarte siłownie...
Niszczyli niszczą i niszczyć będą. Nic nie poradzisz. Przed wojna niszczyli bo pańskie. Po wojnie bo państwowe. A teraz bo nie mają nic do roboty. Co zrobisz jak nic nie zrobisz?
Kurwa siłownia jest sprawna , nawet za nadtto lecz ja się pytam po jaki kuj tam rośnie 50cm trawa jak i tak dojścia nie ma. Po jakiego kuja robią siłownię jak dojścia nie ma. Kuwa kleczszca tam złapałem na kostce i pod kolanem. Kuwa bolerioze mam zaskarze urząd miasta
Nie zesraj się.Kleszczę są zawsze,wystarczy się czymś spryskać albo zaszczepić.
Zaskarż też miasto bo pada 3 razy dziennie deszcz !