W czwartkowe popołudnie, 13 bm., w Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium”, oratorium prowadzonejym przez siostry ze zgromadzenia św. Michała Archanioła (michalitki), odbyło się uroczyste podziękowanie darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji czerwcowego turnieju charytatywnego na rzecz letniego wypoczynku podopiecznych tej placówki w czerwcu.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kaplicy „Oratorium”, którą odprawił ks. bp Stanisław Jamrozek. Uczestniczył w niej również prezydent Przemyśla Robert Choma, wychowankowie świetlicy, rodzice, pedagodzy, sponsorzy, darczyńcy. Nad całością czuwała siostra Dawida Ryll. Po eucharystii darczyńcy otrzymali podziękowania od sióstr oraz fundacji Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. Dodatkowo każdy z nich odebrał pamiątkowe zdjęcie z turnieju. Podopieczni świetlicy przygotowali program artystyczny, podczas którego zaprezentowane zostały patriotyczne pieśni. Wzbogaciła je projekcja filmu podsumowującego wakacyjny wyjazd.
Czerwcowy turniej miał na celu zebranie funduszy niezbędnych do organizacji wakacyjnego wyjazdu podopiecznych „Oratorium”. Uzbierano łącznie 14 tys. zł, co pozwoliło na wyjazd praktycznie wszystkich dzieci. Świetlicę odwiedza codziennie ponad 60 wychowanków. Przychodzą wczesnym popołudniem, po lekcjach i są tu do wieczora. Mają zapewnioną opiekę, posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji oraz rozmaite zajęcia dodatkowe. W ten sposób nie tylko rozwijają swoje talenty, ale też nabierają pewności siebie i poczucia własnej wartości. Dzięki uzyskanym pieniądzom udało się zorganizować 10-dniową kolonię w Oćwiece koło Biskupina (Wielkopolska). Dzieci zwiedziły miejsca związane z początkami państwowości polskiej: Biskupin, Pola Lednickie, Poznań i Gniezno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze