Reklama

Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej

02/07/2015 10:42

Podkarpacki Wojewódzki Komendant Policji w Rzeszowie wyraził negatywną opinię co do przejęcia obowiązków realizowanych przez Straż Miejską w Jarosławiu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Komendant przyznaje, że większość zadań przypisanych strażom miejskim pokrywa się z obowiązkami służbowymi policji. Są jednak zadania leżące w kompetencji straży, wybiegające poza obowiązki policji, m.in. ochrona obiektów komunalnych i użyteczności publicznej[paywall].

– Kompetencje policji są bardziej rozbudowane niż te, którymi dysponuje straż miejska, to jednak jej działania w zakresie prawa miejscowego oraz utrzymania porządku i czystości są bardziej zauważalne – informuje komendant. Zwraca też uwagę na wsparcie policji przez strażników miejskich. Szef podkarpackiej policji przyznaje, że w całym kraju spada zaufanie do straży miejskich, a ich działania są postrzegane jako nieadekwatne do ponoszonych wydatków, ale zastrzega, że zadań straży policja nie przejmie. Również z tego powodu, że nie ma możliwości zwiększenia ilości zatrudnionych w jarosławskiej komendzie.

Reklama

Opinia policji jest jednym z elementów rozpoczętej przez burmistrza Jarosławia procedury likwidacji straży miejskiej. Zwracała się o nią rada miasta w specjalnej uchwale.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bopan_175 2015-07-02 15:44:01

    No rewelacja!  Policja nie chce aby ich kumple stracili pracę!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jarosławiak - niezalogowany 2015-07-02 18:45:12

    Panie burmistrzu jak się zaczynało głosić hasło wyborcze o likwidacji SM to najpierw należało spytać o opinie Komendanta Wojewódzkiego Policji a także zapoznać się z ustawami które wcale panu nie dają uprawnień do likwidacji tej jednostki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mati - niezalogowany 2015-07-02 23:29:08

    A ja mogę się negatywnie wypowiedzieć na temat funkcjonowania tej instytucji, która utrzymywana z moich pieniędzy nie daje pożądanych efektów!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama