Podkarpacki Wojewódzki Komendant Policji w Rzeszowie wyraził negatywną opinię co do przejęcia obowiązków realizowanych przez Straż Miejską w Jarosławiu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.
Komendant przyznaje, że większość zadań przypisanych strażom miejskim pokrywa się z obowiązkami służbowymi policji. Są jednak zadania leżące w kompetencji straży, wybiegające poza obowiązki policji, m.in. ochrona obiektów komunalnych i użyteczności publicznej[paywall].
– Kompetencje policji są bardziej rozbudowane niż te, którymi dysponuje straż miejska, to jednak jej działania w zakresie prawa miejscowego oraz utrzymania porządku i czystości są bardziej zauważalne – informuje komendant. Zwraca też uwagę na wsparcie policji przez strażników miejskich. Szef podkarpackiej policji przyznaje, że w całym kraju spada zaufanie do straży miejskich, a ich działania są postrzegane jako nieadekwatne do ponoszonych wydatków, ale zastrzega, że zadań straży policja nie przejmie. Również z tego powodu, że nie ma możliwości zwiększenia ilości zatrudnionych w jarosławskiej komendzie.
Opinia policji jest jednym z elementów rozpoczętej przez burmistrza Jarosławia procedury likwidacji straży miejskiej. Zwracała się o nią rada miasta w specjalnej uchwale.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie burmistrzu jak się zaczynało głosić hasło wyborcze o likwidacji SM to najpierw należało spytać o opinie Komendanta Wojewódzkiego Policji a także zapoznać się z ustawami które wcale panu nie dają uprawnień do likwidacji tej jednostki.
A ja mogę się negatywnie wypowiedzieć na temat funkcjonowania tej instytucji, która utrzymywana z moich pieniędzy nie daje pożądanych efektów!
a możne zlikwidujmy jeszcze UM Jarosław i stanowisko burmistrza
Ponad roku temu , w tv tzw. publicznej, był przedstawiony i odbił się w Polsce głośnym echem reportaż w którym to pokazano , jak miejscowa SM , nagrała ,namierzyła samochód pomocy drogowej , który przewożąc na skrzyni ładunkowej zdefektowany inny pojazd , przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Otóż ta wspomniana SM wystawiła mandat karny dla kierowcy "pomocy drogowej" - co nie budzi w sumie zdziwienia ,ale tez dla właściciela przewożonego zdefektowanego pojazdu , co już jest swoistym kuriozum na skalę co najmniej Europy. Krótko mówiąc , powstał wielki "szum " , SM jakoś sie pokrętnie - jak to potrafią i mają w zwyczaju tłumaczyła-, ale , i to jest wspaniałę , nowa Pani burmistrz gdy tylko ogłoszono jej zwycięstwo w wyborach samorządowych , niemal natychmiast stwierdziła ,że takie kretyństwa , wręcz bezprawie być u niej nie może rozwiązała tę organizacje . Przecież to jest przykład nie tylko skrajnej głupoty , ale jest to klasyczny przykład zbiorowej odpowiedzialności . To jest niemalże tak , jak gdyby to sąsiad coś ukradł , a policja czy sąd mówi ,że ' TO WSZYSCY SĄ WINNI , NO BO RAZEM PRZECIEŻ MIESZKACIE W JEDNYM BUDYNKU.
No i co z tego, że opinia jest negatywna ? Może być jedną z wielu. To prawda, Policja nie jest od zbierania psich kup, uganiania się za właścicielami psów, które załatwiają się na trawnikach w parkach, środku chodnika - pozostawiając tam swoje "skarby" ale straż miejska również tego nie robi.Poza tym to nie komendant płaci im pensje a my mieszkańcy Jarosławia, więc czyjej opinii należy wysłuchać ?
Uważam, ze negatywne opinie na temat działania SM mają tylko ci którym wlepiono mandat za naruszenie przepisów lub udzielono upomnienia. Proszę zapytać innych Obywateli o opinie (przykład sonda w jednej z miejscowych gazet)
głosowanie nad tą sprawą będzie polityczne tylko i wyłącznie, bo jest niby koalicja, bo są zatrudnini czlonkowie rodzin, bo maja byc zatrudnieni-radny Andrzej P. zagłosuje tak, jak mu burmistrz powie, bo za to głosowanie ma obiecany powrót pani Iwony H. do pracy...taka lokalna polityka zdradziecka
Ja proponuję aby pracownicy SM zorganizowali pikietę ,wtedy na własne oczy zobaczymy ile osób w mieście ich poprze .
No rewelacja! Policja nie chce aby ich kumple stracili pracę!
Panie burmistrzu jak się zaczynało głosić hasło wyborcze o likwidacji SM to najpierw należało spytać o opinie Komendanta Wojewódzkiego Policji a także zapoznać się z ustawami które wcale panu nie dają uprawnień do likwidacji tej jednostki.
A ja mogę się negatywnie wypowiedzieć na temat funkcjonowania tej instytucji, która utrzymywana z moich pieniędzy nie daje pożądanych efektów!