Dzisiaj, 25 bm., od rana do późnego wieczora policjanci z przeworskiej komendy bacznie będą się przyglądać przypadkom łamania przepisów dotyczących bezpieczeństwa osób pieszych.
Jest to jedna z cyklicznie prowadzonych akcji, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach.
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym bez elementów odblaskowych. Ich uwadze na pewno nie umkną też nieprawidłowe zachowania kierowców, zagrażające pieszym – np. wyprzedzanie w pobliżu pasów.
Funkcjonariusze chcą uświadomić mieszkańcom, że gdy po zapadnięciu zmroku ubrani są w ciemne ubranie, pozostają słabo widoczni dla kierowców, ściągając w ten sposób na siebie zagrożenie. Każdy, kto prowadzi samochód, na pewno nie raz spotkał się z sytuacją, gdy pieszy "nagle" pojawił się przed maską. Policjanci podkreślają zatem konieczność wyposażenia się pieszych użytkowników drogi w elementy odblaskowe, które umożliwiają kierowcom wcześniejsze zauważenie pieszego i odpowiednią reakcję.
Policja przypomina, że pieszy poruszający się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.sklepy po wiochach kontrolowac,nachla sie taki jeden i idzie albo jedzie cała drogą
W miastach też piją , Tutaj różnicy nie ma. Robisz zakupy w dyskontach to nie widzisz , małych miejskich sklepików.W miasteczkach pod dyskontami też piją i żebra ją .
w grudniu 2014 roku idac wzdluz e4 mialem do pokonania 3 km z pzreworska do mirocina stal patrol pilicii przeworskiej poprosilem ich o opaske odblaskowa ze zaplace nawet oczywiscie nie mieli po pokonaniu kilometra podjechal patrol tej samej komendy zaplacilem 100 zl mandatu jaka kontrol jakie bezpieczenstwo maja wytyczne i tyle a o bezpiezcenstwo nie moga sie martwic bo to nie dochodowy interes
żeby się nie ?
sklepy po wiochach kontrolowac,nachla sie taki jeden i idzie albo jedzie cała drogą
W miastach też piją , Tutaj różnicy nie ma. Robisz zakupy w dyskontach to nie widzisz , małych miejskich sklepików.W miasteczkach pod dyskontami też piją i żebra ją .