Dwaj policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców w czasie wolnym od służby.
Do pierwszego zatrzymania doszło na drodze relacji Zagórze – Hucisko Jawornickie w powiecie przeworskim. Funkcjonariusz policji z Kańczugi, jedąc swoim prywatnym samochodem, zauważył, jak kierujący oplem astrą jedzie całą szerokością drogi. Policjant, mimo iż miał dzień wolny od służby, od razu podjął działania. Zatrzymał pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Udaremniwszy dalszą jazdę kierującemu, policjant powiadomił o zatrzymaniu dyżurnego przeworskiej policji. 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, kierujący osobową astrą, jest odmówił poddania się badaniu na alkomacie, ale pobrano od niego krew do badań.
Dwa dni później w Gorliczynie w gminie Przeworsk wracający po służbie policjant zwrócił uwagę, że zachowanie kierowcy osobowej skody może wskazywać na to, że jest on nietrzeźwy. Policjant natychmiast zatrzymał kierowcę, który zjechał na stację paliw. 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego był kompletnie pijany. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. W dodatku prowadził samochód bez wymaganych uprawnień.
Obaj mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a 26-latek dodatkowo za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze