Reklama

Policjant z Przeworska oddał 22 litry krwi

W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość z okazji Światowych Dni Krwiodawstwa. Jednym z ważniejszych punktów programu było wręczenie odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Wśród wyróżnionych był młodszy aspirant Rajmund Tuleja z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Wspomniane wyróżnienie to niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę otrzymują osoby, które m.in. oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. I właśnie za to odznaczony został przeworski policjant. Oddał już 22 litry krwi[paywall].

– O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Dlatego policjanci chętnie włączają się w akcje promujące oddawanie krwi i sami są jej honorowymi dawcami. Dla honorowych dawców krwi oddawanie tego cennego daru to nie obowiązek, ale potrzeba serca. Młodszy aspirant Rajmund Tuleja oddaje krew od 2019 roku. W tym czasie policjant oddał już 22 litry krwi. Swoją postawą udowadnia, że ludzkie życie i zdrowie jest dla niego wartością najwyższą, a niesienie pomocy ma we krwi. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dużo zdrowia na kolejne lata dzielenia się tym cennym darem

Reklama

– powiedziała oficer prasowy KPP w Przeworsku, aspirant sztabowy Justyna Urban.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/12/2024 16:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama