Reklama

Ponad 400 osób na sierpniowej „Ulicy zdrowia”

10/08/2018 17:00

402 osoby skorzystały z profilaktycznych badań w ramach sierpniowej akcji „Ulica zdrowia”. Oferowano badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi oraz prawidłowego poziomu glukozy.

– Można było też skorzystać z porad „Jarosławskich Amazonek" oraz z konsultacji prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który[paywall] informował o szkodliwym działaniu używek. Chętni mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli – narzędzi edukacyjnych symulujących negatywny wpływ alkoholu na organizm oraz skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków – informuje Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia.

Palacze natomiast mogli sprawdzić, ile mają tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dostępny był także mobilny punkt Podkarpackiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Krew oddały 24 osoby.

Reklama

W tym roku akcja zostanie zorganizowana jeszcze 4 września i 2 października. Ponadto 6 listopada i 4 grudnia miasto odwiedzi krwiobus.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama