402 osoby skorzystały z profilaktycznych badań w ramach sierpniowej akcji „Ulica zdrowia”. Oferowano badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi oraz prawidłowego poziomu glukozy.
– Można było też skorzystać z porad „Jarosławskich Amazonek" oraz z konsultacji prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który[paywall] informował o szkodliwym działaniu używek. Chętni mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli – narzędzi edukacyjnych symulujących negatywny wpływ alkoholu na organizm oraz skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków – informuje Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia.
Palacze natomiast mogli sprawdzić, ile mają tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dostępny był także mobilny punkt Podkarpackiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Krew oddały 24 osoby.
W tym roku akcja zostanie zorganizowana jeszcze 4 września i 2 października. Ponadto 6 listopada i 4 grudnia miasto odwiedzi krwiobus.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze