Reklama

Prezydent: Przemyśl udzieli wsparcia osobom, które przez wojnę opuszczą swój kraj

– Rozpoczął się nie mający logicznego uzasadnienia atak Rosji na Ukrainę. Tym samym Rosja wykluczyła się z grona Państw, które możemy nazywać cywilizowanymi. Hańba! – skomentował dzisiejszą inwazję prezydent Wojciech Bakun.

– Miasto Przemyśl udzieli wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą chciały opuścić swój kraj. Jesteśmy przygotowani i przygotowujemy się jeszcze bardziej na udzielenie pomocy każdemu kto tej pomocy będzie potrzebował. Pozostajemy w kontakcie z władzami państwowymi. Powołujemy sztab decyzyjny do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuacje – zadeklarował prezydent.

– Jeżeli będzie taka potrzeba, apeluję do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom, współpracę ze służbami, ale nade wszystko zachowanie spokoju. Pokażmy w tej chwili jedność i współpracę, takiej jakbyśmy sami oczekiwali będąc w potrzebie! – zaapelował.






Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pawel Szefernaker dziś rano poinformował: 
– W ciągu najbliższych paru godzin w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstaną punkty recepcyjne.





Zbieramy inforamcje od władz lokalnych.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości