– Chciałbym, żeby ta placówka była wyróżniającą – mówi prof. Bogdan Chazan. Znany ginekolog będzie przyjmował w nowej poradni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Wchodzi ona w skład tworzonej Kliniki Zdrowia Rodziny – Caritas Medica.

Na wizytę może się zgłosić każdy, bez względu na status majątkowy, światopogląd czy wyznanie – zapewnia dyrektor przemyskiego Caritasu ks. Artur Janiec. Badania są bezpłatne. – Będzie to placówka katolicka, mająca na celu kompleksową opiekę nad rodziną, małżeństwami z problemami niepłodności i tak dalej – mówi. Zastrzega jednak, że nie będą dokonywane aborcje czy stosowane in vitro[paywall].
– Rozpoczynamy działania mające na celu wsparcie rodzin tak, abyśmy mogli realnie pomagać w ochronie i trosce o tych najbardziej bezbronnych – mówi ks. Janiec.
Prof. Bogdan Chazan będzie przyjmował w Przemyślu co dwa tygodnie. Jak podkreśla, jego celem jest pomoc medyczna oraz nie tylko kompetentne rozpoznawanie chorób i ich leczenie, ale również profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego.
– W zgłaszającej się pacjentce będziemy widzieć osobę cierpiącą, która powinna być traktowana w sposób cierpliwy, życzliwy, jednocześnie szanujący jej godność. Chciałbym, żeby ta placówka była wyróżniającą się pod tym względem – mówi. – Naszym zadaniem będzie rozwiązywanie problemów medycznych z szacunkiem dla życia człowieka, który jeszcze się nie urodził i już urodzonego. Będą nas interesować nie tylko dolegliwości natury somatycznej, medycznej, ale również problemy psychologiczne, nawet duchowej – dodaje profesor.
Poradnia ginekologiczno-położnicza to pierwszy etap tworzenia Kliniki Zdrowia Rodziny. W przyszłości planowane są również poradnie naturalnego planowania rodziny (w tym naprotechnologii), bioetyczna oraz pediatryczna i psychologiczna. Utworzona zostanie także szkoła dla rodziców. Udzielane będą porady genetyczne, prawne oraz dietetyczne. Prowadzone będą prostsze zabiegi ginekologiczne i chirurgiczne.
Opieka ma obejmować okres przed i w trakcie ciąży oraz po urodzeniu dziecka. Wykonywane będą także badania prenatalne. – Ich celem jest wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych w celu leczenia. Chodzi też o to, by przygotować matkę na ewentualną chorobę dziecka, a w przypadku jej wykrycia, udzielić rodzinie wszelkiej pomocy, by matka zdecydowała się na poród i opiekę nad chorym potomkiem – wyjaśnia ks. Janiec.
Klinika Zdrowia Rodziny – Caritas Medica na razie funkcjonuje w Centrum Terapii i Rehabilitacji przy ul. ks. Popiełuszki 5. W przyszłości będzie się mieściła przy ul. Jasińskiego 15 w dawnym Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na wizytę może się zgłosić każdy? Mężczyźni też?
O ja cię pierd... mimo wyższego wykształcenia, tylko tyle mi przychodzi do głowy!
Uta popieram.... zakonniczki niech bada.....
Przyjechał do Przemyśla dręczyć i pastwić się nad kobietami??!!? Spieprzaj dziadu, zrobiłeś tysiące aborcji, nie wybielusz się!!!!
Nie chcemy tego pana w naszym miescie !!!!
Wspaniała wiadomość, zwłaszcza że do warszawskiej Poradni Zdrowego Rodzicielstwa pacjentki z Podkarpacia mają bardzo daleko
Smutne jest to ze w Przemyslu juz chyba nie ma katoliczek a napewno nie sa nimi kobiety tutaj rzygajace na dr
I teraz pod szyldem Caritasu będzie dokonywał dobrze płatnych skrobanek. To człowiek kanalia i teraz skrył się pod Caritas. Boże uchowaj kobiety przed takim lekarzem
Ukraińska kurwo zamknij mordę pierdolona wywłoko obciągająca za grosze
a ty wybieraj bizony bo się zapuściłaś
Hm , przyznał się bez bicia nie do 500 + a niestety do 500 morderstw dzieci poczętych. Jednak kurzy mu się z nosa , myślę że więcej ale niech to osądzi Najwyższy. Jest taki Piecha oczywiście z PIS-u (ponoć alkoholik obecnie , rozwód z żoną) który podwyższył pułap i przyznał się do ok. 1000 morderstw osobiście uważam tą statystykę również za zaniżoną , oczvwiście nie będzie się tłumaczyć przede mną a przed Absolutem czyli Stwórcą Wstyd jedynie że bierze to na siebie , na klatę Archidiecezja przemyska , ale to ich sprawa. Ciekawe kiedy ci dwaj nawróceni (ponoć dawniej nie wiedzieli że aborcja powoduje śmierć poczętego dziecka) odpokutowali za zbrodnie , bo np. po Chazanie nie widać skruchy , raczej lisi uśmieszek. No cóż można i tak.
Do tego "gówna" - niezbyt miły. "Płynie gówno potokiem, czasem mgła otula je,Płynie nurtem głębokim, chwiejąc się.Płynie gówno potokiem, tańczy tango pośród fal,Czasem łypnie rdzawym okiem i znów odpłynie w dal".Ot typowy polski katol!!! Żryj czarny żwir z dna, żałosny śmieciu!
W Tworkach lepiej niech sobie otworzy placowke i tam niech przyjmuje.
Niech się wynosi z miasta zakłamaniec jeden!!!! Ale czego się można spodziewac innego po mieście będącym bastionem PIS
Łożesz kurwa, to temu psycholowi nie odebrano prawa wykonywania zawodu ginekologa???
Ten cwel "niezbyt miły" to jebie mi klechą na kilometr.
Mam pytanie do przedmówcy - skąd wiadomo, że profesor Chazan jest "ukraińską kurwą pierdoloną wywłoką obciągająca za grosze" ?
Nie sie pchasz bałwanie, idź na emeryturę! Nie dość, że olał prawo obowiązujące w Polsce, to jeszcze dalej będzie prowadził swoją zbójecką działalność za pieniądze z naszych podatków!!! Skandal!
Z przyjemnością wystawię mu swoją d... do chrześcijańskiego badania ginekologicznego. Będzie zaszczycona.
No w Caritas też potrzebują dohtora do skrobanek hahahaha !
P.Chazan swoje sumienie czyść pan przed Stwórcą a nie przed ludźmi , młode lata i dostatek z aborcji panu minęły ,przyszła starość a za uczynki i tak trzeba będzie się rozliczyć
Czytając artykuł też odnoszę takie wrażenie, że zmiana poglądów nastąpiła pod wpływem zmian ustrojowych i prawnych w Polsce.Dwa pytania Pana redaktora pod koniec artykułu wyjaśniają, że nie był Pan profesor taki "szlachetny" w całej swojej karierze zawodowej jak obecnie się Pan przedstawia:Pan kiedyś również miał inny stosunek do aborcji. Co się stało że się zmienił?– To zachodziło stopniowo. Nie było olśnienia w jednym momencie.Jest Pan przekonany, że obecna droga jest tą właściwą? – Oczywiście, że tak.Zmienił się pracodawca to i poglądy zostały "zmienione". Nie ma w sumie Pan profesor innej możliwości przy obecnej opcji politycznej. Nadal trzeba być na topie. To nic, że poglądy zmieniamy jak chorągiewka na wietrze. Żeby wróciły "stare dobre czasy" musiał by Pan wyjechać do Holandii.Do tej pory myślałam, że lekarz powinien rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie. A nie kierować się jak największym zarobkiem (kiedyś) lub przekonaniami (obecnie). Myliłam się. Po przeczytaniu artykułu odnoszę wrażenie, że profesor wpadł ze skrajności w skrajność.
Czyżby nie nadawał się ze swoimi umiejętnościami w Warszawie?Takiej degradacji nikt by nie wytrzymał,chyba tylko nawiedzony.Będą jaja,jak Przemyślanki go oleją,ale może znajdą się też nawiedzone.
Nawet za darmo do tego lekarza bym nie poszła.
Fajans jeden i co jeszcze? Moja noga w Przemyślu więcej nie postanie
Nasi politycy największą troską otaczają dzieci jeszcze nie narodzone, bo te które już są, to raczej mają pod górkę. Pan Profesor też jakby wpisuje się w tę manierę.
Ale zalew wcieklizny. Chyba skorupa ziemska pękła po trzęsieniu ziemi we Włoszech i wydostało się wiele diablic i innych sił nieczystych
Byłam u niego w tygodniu. Przesympatyczny , elegancki, elokwentny starszy Pan. Jestem pod mega pozytywnym wrażeniem jego osoby i wiedzy ;)
Gdzie Bogdan Chazan miał sumienie, kiedy za duże pieniądze dokonywał masowych aborcji?Żenujące jest, że dla ludzi z "Pro-Life", zwolnienie Bogdana Chazana z funkcji Dyrektora Szpitala Sw. Rodziny przez Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz jest większą "zbrodnią", niż dokonane przez niego masowe aborcje!
Na wizytę może się zgłosić każdy? Mężczyźni też?
Broń Boże przed nim kobiety.
O ja cię pierd... mimo wyższego wykształcenia, tylko tyle mi przychodzi do głowy!