Na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce Przemyśl jest numerem jeden. Tak wynika z najnowszego rankingu Rankomat.pl. Na 1000 mieszkańców naszego miasta przypadają 954 samochody – pokazują analizy ekspertów.
Jak wykazali eksperci, najmniej pojazdów[paywall] w województwie podkarpackim jest w Tarnobrzegu (626,1 na 1000 mieszkańców). Natomiast w skali kraju najmniej zmotoryzowany jest Wałbrzych (391,1).
Z analiz wynika również, że w gród nad Sanem wiedzie także prym, jeśli chodzi o liczbę samych samochodów osobowych. Na 1000 mieszkańców jest ich 812,7, co także przekłada się na 1. lokatę w Polsce.
Jeśli chodzi o auta ciężarowe, zajmujemy niższą pozycję – dokładnie 23. miejsce w kraju (103,7 ciężarówek na 1000 mieszkańców). Ale już w kwestii motocykli też wypadamy całkiem nieźle, lokując się na wysokiej, 7. pozycji w krajowym zestawieniu (37,6 pojazdów na 1000 mieszkańców).
Wysoka lokata Przemyśla, którą dobitnie pokazuje statystyka, to nie przypadek. Wynika ona z funkcjonującego do lutego 2019 roku stanu prawnego, który powodował, że Ukrainiec zamierzający kupić auto w kraju UE, chcąc uniknąć zapłaty przekraczającej niekiedy wartość pojazdu opłaty celnej, znajdował chętnego Polaka, tzw. słupa, najczęściej z przygranicznego rejonu, który przejmował go na współwłasność, biorąc za przysługę określoną kwotę.
– Do tego czasu obywatele Ukrainy mogli po zarejestrowaniu pojazdu na polskiego współwłaściciela wywieźć go do swojego kraju bez większych opłat. Taki proceder był zgodny z prawem i nie dotyczył tylko rejestrowania w Przemyślu, chociaż u nas był najbardziej widoczny. Rekordzista wśród polskich współwłaścicieli do tej pory ma zarejestrowanych na siebie około 3 tysięcy pojazdów – informuje Witold Wołczyk z
Urzędu Miejskiego w Przemyślu. I dodaje, że niemal 100 procent aut, które według dokumentów są współwłasnością Polaków i Ukraińców, to samochody używane. – Te auta są stopniowo wyrejestrowywane przez ukraińskich właścicieli, średnio po 2 – 3 dziennie – nadmienia.
Eksperci Rankomat.pl porównali też ceny ubezpieczeń samochodów, bazując na stawkach z I kwartału br. Z porównań wyszło im, że średnia cena OC w Przemyślu wyniosła 549 zł. „To o 68 zł mniej od średniej dla całego kraju i 28 zł więcej od średniej wojewódzkiej” – wyliczają.
Droższe OC niż w Przemyślu trzeba zapłacić w stolicy województwa, gdzie jego średnia cena wyniosła 599 zł. W lepszej sytuacji niż przemyślanie czy rzeszowianie są mieszkańcy Krosna, gdzie za OC średnio płaciło się w I półroczu 532 zł. W Tarnobrzegu sytuacja była jeszcze korzystniejsza.
Z rankingu wynika, że można tam kupić najtańszą polisę OC w Polsce. Średnia cena wyniosła 510 zł. Dla porównania najwyższa składka w kraju to 841 zł. Tyle musieli wysupłać na ubezpieczenie auta wrocławianie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No cóż rzeczywistośc w której przyszło nam żyć i w części działać. To że Przemyśl oprócz znanych walorów nieustannego braku estetyki brudu i ogólnego dziadostwa stał się zbiorowiskiem szmelcu wszelkiego rodzaju i motoryzacyjnego zacofania to wiadomo, wystarczy spojrzeć na jeżdżące i smrodzące graty odechciewa się wszystkiego i wszelkiej motoryzacji sprowadzanej hurtowo nadal głównie z Niemiec którzy patrzą z niebywałym zadowoleniem jak niedawni słowiańscy podludzie czyszczącą ich germanię z wszelkiego rodzaju zmotoryzacyjnego szmelcu i zaoszczędzają sporo kasy za ewentualne przeznaczenie swoich używanych przez lata aut do kasacji. Brawo Polacy, jesteśmy wielcy jak nieustannie mawiają nasi czołowi, z Dudą na czele. Pytam kto od wielu lat dopuszcza by legalnie, zgodnie z niby prawem przewoźić przez granicę corocznie ok. 900 tysięcy aut powtarzam głównie ze szwabii, jak wyczytałem w poważnych periodykach średni wiek tych wehikułów ok. 12 lat. Pytam co z Polską, co z naszym środowiskiem naturalnym, co z naszymi płucami i oskrzelami kiedy codziennie musimy wdychać wydzielany smród i spaliny, zaś nasze tradycyjne drzewa, np topole są nieustannie wycinane jak w naszej mieścinie wzdłuż biegu Sanu czy dawnym boisku Polonii na Sportowej. Dodam że obecnie w ok. 2 milionowe Warszawie jest więcej samochodów niż w prawie 4 mln. Berlinie. Gratulacje dla rządzących Polską i w Przemyślu, nikogo już nie dziwi że wszędzie nawet w centrum dziesiątki pozostawianych wraków dawnych samochodów co pasuje zresztą do naszej mieściny, setki obdartych z tynków domów i kamienic, brud, ubóstwo do tego rudy, zardzewiały most kolejowy który wg niektórych powinien pozostać jako symbol powolnego upadku Przemyśla. Dzisiaj na stronie Życia czytam że jedyna sportowa sekcja na jako takim poziomie czyli , niedawno ponoć potęga chyli się ku upadkowi i nie wiadomo czy wystartuje w rozgrywkach, a niedawno ponoć walczyli o superligę a więc cały Przemyśl w pigułce. Ale skoro dawny Czuwa finansuje m innymi pizzeria czy biuro obrachunkowe za co wielki szacun, to o czym mowa-trawa. A obok czytam że w 39 tysięcznym Jarosławiu wzmacniają swoje sekcje szczypiornika dziewczyn w lidze centralnej i wielu innych dyscyplinach sportu, np mierzą do zdobycia przez parafialny klub Kolping mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Graruluję i życzę jarosławianom sukcesów. A w moim"PRZYMYŚLU" jak widać słychać i czuć. Ale na koniec stała mantra jakże pouczająca, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. P. O.
Jeszcze trochę i będzie więcej samochodów niż mieszkańców Przemyśla, w 2021 w miasto zamieszkuje już tylko 59 tys. mieszkańców.
Przemyśl na pierwszym miejscu w rankingu głupoty patrząc na zalane nadsańskie ulice to głupota i bezradność władz miasta wypieprzyć w kilku miejscach krawężnik obniżyć chodnik i niech ta woda spłynie do stanu i po problemie a jeśli to przeszkadza obrońcom rybek to niech płacą poszkodowanym odszkodowanie. Do czego to doszło by kilka karasi w sanie miało więcej do powiedzenia niż człowiek i dorobek nie jednokrotnie całego życia.czy ktoś się wreszcie obudzi i zrobi tam pożądek.
Dipuji sebagai "protagonis sejati" oleh De la Fuente setelah tempat Spanyol di empat besar disegel, Mir sendirian memimpin tim Spanyol one-tab.com , weebly.com , nobartv.fun , nobartv.com yang benar-benar pantas menang pada hari itu, dengan De la Fuente mengklaim bahwa "keadilan" telah telah dilakukan di sisinya.
No cóż rzeczywistośc w której przyszło nam żyć i w części działać. To że Przemyśl oprócz znanych walorów nieustannego braku estetyki brudu i ogólnego dziadostwa stał się zbiorowiskiem szmelcu wszelkiego rodzaju i motoryzacyjnego zacofania to wiadomo, wystarczy spojrzeć na jeżdżące i smrodzące graty odechciewa się wszystkiego i wszelkiej motoryzacji sprowadzanej hurtowo nadal głównie z Niemiec którzy patrzą z niebywałym zadowoleniem jak niedawni słowiańscy podludzie czyszczącą ich germanię z wszelkiego rodzaju zmotoryzacyjnego szmelcu i zaoszczędzają sporo kasy za ewentualne przeznaczenie swoich używanych przez lata aut do kasacji. Brawo Polacy, jesteśmy wielcy jak nieustannie mawiają nasi czołowi, z Dudą na czele. Pytam kto od wielu lat dopuszcza by legalnie, zgodnie z niby prawem przewoźić przez granicę corocznie ok. 900 tysięcy aut powtarzam głównie ze szwabii, jak wyczytałem w poważnych periodykach średni wiek tych wehikułów ok. 12 lat. Pytam co z Polską, co z naszym środowiskiem naturalnym, co z naszymi płucami i oskrzelami kiedy codziennie musimy wdychać wydzielany smród i spaliny, zaś nasze tradycyjne drzewa, np topole są nieustannie wycinane jak w naszej mieścinie wzdłuż biegu Sanu czy dawnym boisku Polonii na Sportowej. Dodam że obecnie w ok. 2 milionowe Warszawie jest więcej samochodów niż w prawie 4 mln. Berlinie. Gratulacje dla rządzących Polską i w Przemyślu, nikogo już nie dziwi że wszędzie nawet w centrum dziesiątki pozostawianych wraków dawnych samochodów co pasuje zresztą do naszej mieściny, setki obdartych z tynków domów i kamienic, brud, ubóstwo do tego rudy, zardzewiały most kolejowy który wg niektórych powinien pozostać jako symbol powolnego upadku Przemyśla. Dzisiaj na stronie Życia czytam że jedyna sportowa sekcja na jako takim poziomie czyli , niedawno ponoć potęga chyli się ku upadkowi i nie wiadomo czy wystartuje w rozgrywkach, a niedawno ponoć walczyli o superligę a więc cały Przemyśl w pigułce. Ale skoro dawny Czuwa finansuje m innymi pizzeria czy biuro obrachunkowe za co wielki szacun, to o czym mowa-trawa. A obok czytam że w 39 tysięcznym Jarosławiu wzmacniają swoje sekcje szczypiornika dziewczyn w lidze centralnej i wielu innych dyscyplinach sportu, np mierzą do zdobycia przez parafialny klub Kolping mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Graruluję i życzę jarosławianom sukcesów. A w moim"PRZYMYŚLU" jak widać słychać i czuć. Ale na koniec stała mantra jakże pouczająca, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. P. O.
Jeszcze trochę i będzie więcej samochodów niż mieszkańców Przemyśla, w 2021 w miasto zamieszkuje już tylko 59 tys. mieszkańców.
Przemyśl na pierwszym miejscu w rankingu głupoty patrząc na zalane nadsańskie ulice to głupota i bezradność władz miasta wypieprzyć w kilku miejscach krawężnik obniżyć chodnik i niech ta woda spłynie do stanu i po problemie a jeśli to przeszkadza obrońcom rybek to niech płacą poszkodowanym odszkodowanie. Do czego to doszło by kilka karasi w sanie miało więcej do powiedzenia niż człowiek i dorobek nie jednokrotnie całego życia.czy ktoś się wreszcie obudzi i zrobi tam pożądek.