Nie zamierzam być adwokatem Grażyny Stojak, bo jej dokonania jako konserwatora zabytków – zwłaszcza dla nadsańskiego grodu, a obiektów sakralnych w szczególności – bronią się same.
Jednak nie o nią tu chodzi. Rozkaz brzmiał: odwołac. Nie mam zamiaru się także przyczepiać do żenującego sposobu zawiadamiania radnych o czwartkowej (3 marca br.) sesji nadzwyczajnej, bo wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Odkładam także na bok przynależność partyjną Grażyny Stojak, bo przypuszczam, że gdyby konserwatorem zabytków była osoba sympatyzująca z PiS-em, a rządziłaby PO, rozkaz brzmiałby tak samo.
Byłem na wszystkich sesjach Rady Miasta Przemyśla i przez wiele godzin obserwowałem poczynania radnych obecnej kadencji. Są mdłe, miałkie i nijakie. Zero inwencji, inicjatyw, merytorycznej dyskusji, szukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego Przemyśl umiera. Co przez prawie półtora roku dali swoim wyborcom? Ile stworzyli nowych miejsc pracy? Co zrobili dla drobnych przedsiębiorców, aby zachęcić ich do utrzymania biznesów? Co zaproponowali setkom osób opuszczających nadsański gród w poszukiwaniu lepszego jutra? Pytania można mnożyć. Odpowiedź brzmi: nic.
Do tej pory najlepiej przemyskiej radzie wychodzi tworzenie rezolucji, w tym tak absurdalnych, jak gotowość przekazania części Zamku Kazimierzowskiego pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego, czy przyklaskiwanie uchwałom krzywdzącym wyborców. Oto kilka przykładów: podniesienie podatku od nieruchomości, likwidacja (szumnie zwana połączeniem) szpitala miejskiego i przychodni kolejowej, likwidacja Gimnazjum nr 2 czy dalsze zadłużanie miasta. Nie tego oczekiwali i oczekują od Was przemyślanie!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.WRESZCIE KTOŚ NAZWAŁ PO IMIENIU LIKWIDACJĘ SZPITALA MIEJSKIEGO GDZIE 500 OSÓB STRACI PRACĘ . MIASTO UMIERA W CISZY , SZELEST PIENIĘDZY SŁYSZĄ TYLKO CI NIELICZNI , CI CO NAS SPRZEDAJĄ PO KAWAŁKU .
Slyszal ktos o lokacji uchodzcow na terenie bylego szpitala albo internatu na 1-GO Maja?
No dobra, ale zaproponuj Pan, co mają zrobić. Bo krytykować to i ja mogę.
Jeśli się nie ma nic do powiedzenia i zrobienie, to nie kandyduje się na radnego. Nawet najlepsze propozycje "zwykłych" mieszkańców i tak nie zostaną wysłuchane.
Odkrycie roku :) To się stało już dawno i trzeba o tym pisać w czasie dokonanym. "Granica uszczelniona", Ci, co na niej zarabiali i zostawiali zarobek w mieście, pouciekali. Nie powstają tu żadne fabryki, nowe miejsca pracy... Młodzi uciekają za granicę, miasto nie tętni życiem, wystarczy wyjść w weekend na miasto i zobaczyć... Nie ma miasta bez gospodarki! Po woli nam się tu skansen robi, więc zarobimy na turystyce :) I nie ma co płakać nad wylanym mlekiem, bo ono już dawno skisło... Ale spokojnie, zjadą imigranci to się trochę ożywi :)
W Przemyślu nie ma ulicy 1-go Maja.
Zaproponujmy przyjęcie uchodźców, bo wtedy będziemy mogli dostać dotacje z unii , zwiększy się zatrudnienie w służbach mundurowych, do tego trzeba będzie otworzyć większą ilość lokali gastronomicznych z kebabami. Nie będziemy potrzebowali wtedy szkół ,przedszkoli, o nowy basen czy stadion też nikt się nie będzie upominał. Nasze dzieci i młodzież i tak niedługo trzeba będzie wysyłać do szkół w Jarosławiu Przeworsku a co zamożniejsi to od razu ulokują się w Rzeszowie. Kiedy skończy się ten cyrk?
Jeszcze do końca ostatniej na szczęście kadencji obecnego "prezydenta" Przemyśl będzie umierać!Można narzekać na wszystkich i wszystko ale jest to wina głownie jednej osoby w magistracie.Prezydent powinien wyznaczać kierunek zmian i rozwoju, integrować lokalnych działaczy to jak to robi prezydent Krosna lub Rzeszowa.Efekty:- brak nowych znaczących inwestycji- brak nowych firm- najwyższe bezrobocie w województwie i kraju jeśli chodzi i miasto i powiat- ruina gospodarcza miasta od 4 kadencji- ruina kulturowa miasta od 4 kadencji- miasto pustoszeje, wyjeżdżają i uciekając młodzi ludzie- brak zaangażowania włodarza miasta w cokolwiek co jest potwierdzeniem braku jego wiedzy, braku myślenia i braku umiejętności o ambicji już nie wspominając- ogromne zadłużenie miasta na prawie 180 000 000 zł !!!!- obecnie zamykanie wszystkich wydziałów, instytucji i szkół aby spłacić zadłużenie miasta (szukanie oszczędności)- spłata zadłużenia miasta powstała z jego winy jest dokonywana kosztem mieszkańców aby pod koniec kadencji mógł wyjść z finansami w miarę na jakąś prostą bo na pewno szuka kolejnego stołka dlatego jest taka przyjaźń z obecnym marszałkiem sejmu- przyspawany do stołka od prawie 14 lat nic nie zrobił!!! 14 ZMARNOWANYCH LAT Mozna by pisaic znacznie więcej na ten temat ale dopóki nie zmieni się prezydent i nie weźmie wszystkich cwaniaczków za pysk to miast zostanie wyludniona wsią bez przyszłości.
Jeżeli niedawny wójt gminy Przemyśl Pan Witold Kowalski jak widzę zaczął dojeżdżać do pracy do Rzeszowa, to rzeczywiście nie jest ciekawie.
PRZ to pewnie Rafałek, totalny opozycjonista obecnego Prezydenta :) Oj, marzy się stołeczek, marzy co?
A w Przemyślu zaczyna rządzić tak naprawdę pan Baczyk od "Piotrusia Pana " u którego w kieszeni siedzi pan prezydent i jego "przydupas" Bal
Ustawa o samorządzie zawiera odpowiednie narzędzia dla lokalnej społeczności aby wszelkiej maści nieudaczników, radnych, urzędników włącznie z władzami - wykopać i wybrać ludzi wartościowych, dbających o interesy miasta i mieszkańców. Kto ma z tego korzystać - przecież nie ci co głosują czwórkami i dwójkami jednakowo poubierani.To miasto to nie tylko kościoły, zakony, seminaria, zgromadzenia zakonne i cała masa towarzystw wzajemnej adoracji jak nie jakiegoś chrystusa to innego żyda.Dlaczego prasa lokalna - czwarta rzekomo władza nie zrównała od razu z ziemią jakiegoś p......... pomysłu kilku n........ aby kładkę nazwać imieniem świętego anioła króla stróża Polski.Nie starczyło konceptu aby totalnie przynajmniej obśmiać, tę żenującą propozycję. Można nawet było przeczytać tu, że to świetny pomysł?!Ten wstyd idzie w Polskę, idzie w świat.To tylko jeden z bardzo wielu przykład, po którym normalnie myślącym ludziom odechciewa się wszystkiego, nawet śmiechu.Jedynym "osiągnięciem" wieloletnich rządów obecnych władz jest spadek Przemyśla jako regionu z przedostatniego miejsca w Polsce na ostatnie.A władza sobie corocznie nagrody hojnie rozdziela - to też oczywiście nikogo nie razi.
A ty Kasandrze myślisz, że księżom nie zależy, żeby owieczki miały kasę? Myślisz, że jak przyszły prezydent będzie antykościelny, to od razu powstaną nowe miejsca pracy? Nie tędy droga.Droga jest tędy:https://www.facebook.com/tv1pl/videos/999306470129057/?hc_location=ufi
A ten wybitny radny Z od kultury (której uczył się jak zakładał w Przemyślu burdele) nic nie poradzi? Przecież to taki ,,zdolny i wykształcony,, przedsiębiorca?A tak na poważnie to jest umyślna degradacja miasta celem przygotowania go pod zasiedlenie upaińcami a później przejęcia administracyjnego do banderlandu. Rezun od Piotusia P. już w 2012 r to Chomie publicznie na konferencji w Krasiczynie proponował. A Choma na lwowskim majdanie pod flagami OUN UPA na poczatku 2015r upaińców do miasta zapraszał. Jeszcze ktoś z Przemyślan ma wątpliwości, że to fikcja. Panie redaktorze Mariuszu, proszę o tym napisać. ...Nie dziwi Was to mieszkańcy nadsańskiego grodu, że sklepy Piotrusia jakos dziwnie funkcjonują i się rozwijają a inne prywatne szybko upadają pomimo lepszego asortymentu i niższych cen?
Mariusz po prostu brawo za odwagę i artykuł !
A co tu się dziwić jeśli Przemyślem rządzą ukraińcy ! brak słow takie miasto... taka historia, aż płakać się chce!
Jak pomysle o Przemyslu lat 70-80 to serce sie raduje.W lecie nie bylo miejsca na rynku , bo wszedzie mlodzierz.Teraz grobowa cisza,czy te nadete pacany nie widza. Potrzeba zakladow pracy ,bo inaczej nic z Przemysla nie zostanie.Moje ukochane miasto ,ale pytanie co za ciemnogrod wybral tego capa na prezydenta ? Moze podpowiedziec mu czego potrzeba jezeli on jest bezmuzgowiec ?
kolejna sprawa to likwidacja szkol zawodowych w Przemyślu od przyszłego semestru w Ckuiz nr 1 (dworskiego 99) zostanie zlikwidowane 4 profile techniczne, dość ze szkola posiada dobry sprzęt by szkolić uczniw to miasto z roku na rok zabiera pieniadze na szkoly techniczne czy zawodowe a otwiera profile w liceach. Dość ze w miescie najwięcej bezrobotnych wśród młodzieży jest ludzi po liceach i miasto nie robi z tym nic to zwiększa naklady na to zeby produkować bezrobotnych. Ludzie obudźcie sie przeciez tych biur i biedronek dla wszystkich nie wystarczy. Najgorsze jest to ze dyrektor szkoly pozwolę Sb wymienić imię Robert. R. Siedzi w kieszeni prezydenta miasta, zgadza sie bez problemu na likwidacje kierunków tylko dlatego żeby utrzymać sie na stołku, i znowu poleci kilkunastu nauczycieli do zwolnienia. Pan R. Jak by byl prawdziwym dyrektorem to zwrocilby sie w tej sprawie do marszałka kuchcinskiego czy do kogoś o wyższym szczeblu ale nie bo z koryta go wyrzucą, on zajmuje sie tylko tym czy uczniowie buty zmieniają i czy w kurtkach nie chodzą.
Jarosław Polskę zbaw! I Przemyśl w spokoju zostaw
ruszyc dupy ze stolkow przejechać sie do rzeszowa do rady miasta i przyjzec sie obradom
Ciekaw jestem czy referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej i Prezydenta miałoby sens,kto zbierałby podpisy i nie bałby się szykan .
Polacy wyjadą, kabany zaleją miasto. Wojny nie trzeba żeby kabany miasto przejęły.
Może czas zacząć rozliczać i to nie tylko samorządowcow ale i posłów senatorów itd. co zrobili dla Przemyśla, bo jak wyborów czas to się pchają drzwiamii oknami ale ściągnąć kapitał. ..cisza...
Panie Redaktorze!Bardzo dziękuję za zauważenie mojej pracy, której podporządkowałam wszystko i oddałam serce przez ostatnich blisko 8 lat! Pisze Pan, że nie chce Pan być moim adwokatem... Panie Mariuszu! Adwokata to ja wzięłam sama i to spoza Przemyśla. Takiego łamania prawa nie można ot, tak sobie zostawić, bo to jest poparcie dla wszelkiej niegodziwości, także w sprawach innych. Ostatnie zwołanie sesji to kpiny i dlatego zamierzam to zaskarżyć.
Już myślałem, że Żp nie odważy się krytykować i być czwarta władza a jednak.. Gratulacje! Tylko media mogą nas uratować ewentualnie wyprowadzić na ulicę.
Witam fajnie byłoby gdyby mieszkańcy mieli swiadomość tego jak glosują, czy jest szansa by Pan redaktor zrobił co tydzień wywiad z każdym radnym ( bezradnych moim zdaniem) czego dokonał w ciagu roku swojej działalnosci i co zamierza zrobic w ciagu kolejnych 3 lat swojej pracy w rozbiciu na lokalne działania- dzielnica i miasta. Czy możemy sciągnąć ulotki wyborcze z roku 2014? Pozdrawiam
w dalszym ciągu podejmujmy głupawe inwestycje typu wyciąg, kładka, wodny plac zabaw, czy śmieszny tunel pod rynkiem. Co wymyślili nasi radni co by odróżniało Przemyśl od innych miast - odpowiedź jest prosta NIC ... można odnieść wrażenie że obrady na temat inwestycji wyglądają następująco - przeglądarka internetowa strona onet i tam wieści regionalne w Ząbkowicach wybudowano kładkę plastikową nad kałużą - kurcze u nas tego nie ma to co robimy - ROBIMY:)
Trudno się nie zgodzić choć mam w tym swój udział. Wykluczenie Klubu Radnych PO z prezydium Rady i jej komisji, blokowanie każdej naszej inicjatywy od początku kadencji "dla zasady" ostudziło naszą aktywność... To jednak Prezydent i większość w Radzie decydują, ale też biorą pełną odpowiedzialność za decyzje i ich brak. Nasze pomysły pozostawiamy na inny czas kiedy będziemy mogli je realizować. Smutne dla mieszkańców i miasta, ale taka jest rzeczywistość.
jesli ktos nie umie rzadzic to nie powinien sie pchac bez wzgledu na to z jakiej jest parti nie bawie sie w partie bo mieszkam za granica i jak wracam do Polski to widze zmiany bardziej jak wy na co dzien niestety przykre ale prawdziwe w porownaniu do innych miejsc w Polsce Przemysl NIE ROZWIJA SIE W TAKIM SAMYM TEPIE JAK INNE POLSKIE MIASTA A SZKODA BO TO PIEKNE MIASTO PIEKNIE POLOZONE MAJACE DUZO MOZLIWOSCI
A co WY zrobiliście da Przemyśla? najlepiej krytykować,wszyscy jesteście siebie warci a potrzebujecie NAS tyko do wyborów
Wyjebać wszystkich ukraińców z miasta.
Nie przesadzaj, wystarczy stworzyć warunki by Polacy przestali wyjeżdżać.
Nasi radni i elita rządząca powinna udać się na lekcje do Rzeszowa.Tam wiedzą co robić, miasto pięknieje a u nas paranoja.Kto nie wie jak rządzić nie powinien się za to zabierać.
Problemem Przemyśla nie jest to, że się nie rozwinął, ale zwinął, wyliczmy co się w Przemyślu zwinęło:Urząd WojewódzkiAstra na OkrzeiElbudPomonaMleczarniaZakłady MięsneOddział NBPTelekomunikacjaPKPWojskoCzy jest możliwość, żeby coś z powyższego do Przemyśla wróciło? Oto jest pytanie.
Przekleństwem naszego miasta jest jego położenie geograficzne, tuż przy oceanie dziadostwa i sowieckiej mentalności. By żyć z turystyki, trzeba mieć super atrakcje turystyczne, których u nas nie było, nie ma i nie będzie. By żyć z produkcji, potrzeba mieć zasobne rynki zbytu (a tu za miedzą syf, kła i mogiła), wykwalifikowaną kadrę (tu chyba też nie mamy zbyt wiele do zaoferowania) i klimat do robienia interesów (u nas jest co najwyżej klimat do ciemnych interesów). Tak więc, kto by tu nie rządził i tak miasto jest najprawdopodobniej skazane na stopniową degradację i unicestwienie.
Macie co sobie wybraliście Chome !!! Nic nie zrobił w poprzednich latach i nic nie zrobi teraz - olać to miasto dość że nie mam pracy to jak jest to za najniższą płace i to z łaską debile
To akurat kompletne bzdury, to jedyny dyrektor, który nie siedzi w kieszeni prezydenta dlatego zamykają kierunki w jego szkole a nie innym przydupasom.
A ja jeszcze mam nadzieję, że da się tu coś zrobić, zaangażowałem się w Klaster Turystyczny, jest nas sporo, i rozkręca się pozytywnie. Zrobiliśmy fajną imprezę, Zakochani w Przemyślu, szkoda, że władza przysłała tylko urzędników, żeby nam się przyglądali - widać jawnie nie kochają Przemyśla
BOLEK. co Ty piszesz! jaki klaster , super wydarzenie walentynki???? kolejna impreza "chleba i igrzysk" , wnet bedziesz miał bieg na 10 km, nastepnie kiermasze , swiata miodu, swieta wiklin swieta itp. A czy praca bedzie z tego?
Panie " Błachowicz", niech pan nie opowiada bzdur . Przecież pana PO rządziło całą Polską przez pełne 8/ osiem/ lat . Wyprzedaliście resztki polskiego przemysłu , który wcześniej wasi 'koledzy zdążyli przehandlować . Przecież nie jest tajemnicą co powiedzieli u 'Sowy " przy ośmiorniczkach dygnitarze Sienkiewicz i zakochany w sobie jak bufon Sikorski. Cytuje " Polska istnieje tylko teoretycznie " TO KTO DO TEJ " TEORII DOPROWADZIŁ , JAK NIE PANA KOLEDZY z PO ?
Przemyśl umiera, bo Polska umiera, trzeba, żeby Polska odżyła to i Przemyśl odżyje, myślicie, że jak zbudują 10 fabryk teraz w Przemyślu to będzie dobrze, nie będzie, bo będą płacić i tak najniższą krajową. To sobie posłuchajcie, jak nie wiecie o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=ILYaPEkerPc
co ty pierd... Elbud jest i bedzie masie dobrze chociaż przykre jest ze miasto pomija ten fakt mimo ze zatrudnia 120 osób !!!a promowany jest ciagle transbet a wlasnie o duze firmy powinno sie zadbac 120 ludzi to 120 rodzin !
Przemyśl wyludnił się, bo nie ma pracy. Ci, którzy wyjechali za pracą, już nie wrócą, bo do czego wracać? Do bezrobocia? Zresztą są następni do emigracji, to zjawisko wcale się jeszcze nie zakończyło.
Adam, to nieprawdopodobne co piszesz, skąd takie rewelacje, w Przemyślu wszyscy mają pracę, nikt nie wyjechał za granicę, co za bzdury piszesz !!!
AŻ ŻAL ALE TO PRAWDA PRZEMYŚL JUŻ DAWNO UMARŁ JESZCZE CHWILA I NIE ZOSTANIE TU KAMIEŃ NA KAMIENIU +
O likwidacji szpitala miejskiego wiadomo już było jak wypadł spod skrzydeł MSW .Przemyśl nie jest w stanie uciągnąc dwóch szpitali .
Nic dodać-nic ująć
WRESZCIE KTOŚ NAZWAŁ PO IMIENIU LIKWIDACJĘ SZPITALA MIEJSKIEGO GDZIE 500 OSÓB STRACI PRACĘ . MIASTO UMIERA W CISZY , SZELEST PIENIĘDZY SŁYSZĄ TYLKO CI NIELICZNI , CI CO NAS SPRZEDAJĄ PO KAWAŁKU .
Ręce bolą od opadania.