Reklama

Przemyśl umiera

Nie zamierzam być adwokatem Grażyny Stojak, bo jej dokonania jako konserwatora zabytków – zwłaszcza dla nadsańskiego grodu, a obiektów sakralnych w szczególności – bronią się same.

Jednak nie o nią tu chodzi. Rozkaz brzmiał: odwołac. Nie mam zamiaru się także przyczepiać do żenującego sposobu zawiadamiania radnych o czwartkowej (3 marca br.) sesji nadzwyczajnej, bo wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Odkładam także na bok przynależność partyjną Grażyny Stojak, bo przypuszczam, że gdyby konserwatorem zabytków była osoba sympatyzująca z PiS-em, a rządziłaby PO, rozkaz brzmiałby tak samo.

Byłem na wszystkich sesjach Rady Miasta Przemyśla i przez wiele godzin obserwowałem poczynania radnych obecnej kadencji. Są mdłe, miałkie i nijakie. Zero inwencji, inicjatyw, merytorycznej dyskusji, szukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego Przemyśl umiera. Co przez prawie półtora roku dali swoim wyborcom? Ile stworzyli nowych miejsc pracy? Co zrobili dla drobnych przedsiębiorców, aby zachęcić ich do utrzymania biznesów? Co zaproponowali setkom osób opuszczających nadsański gród w poszukiwaniu lepszego jutra? Pytania można mnożyć. Odpowiedź brzmi: nic.

Reklama

Do tej pory najlepiej przemyskiej radzie wychodzi tworzenie rezolucji, w tym tak absurdalnych, jak gotowość przekazania części Zamku Kazimierzowskiego pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego, czy przyklaskiwanie uchwałom krzywdzącym wyborców. Oto kilka przykładów: podniesienie podatku od nieruchomości, likwidacja (szumnie zwana połączeniem) szpitala miejskiego i przychodni kolejowej, likwidacja Gimnazjum nr 2 czy dalsze zadłużanie miasta. Nie tego oczekiwali i oczekują od Was przemyślanie!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    smutny - niezalogowany 2016-03-07 18:23:04

    Nic dodać-nic ująć

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ŚMIERĆ - niezalogowany 2016-03-07 18:55:49

    WRESZCIE KTOŚ NAZWAŁ PO IMIENIU LIKWIDACJĘ  SZPITALA MIEJSKIEGO GDZIE 500 OSÓB STRACI PRACĘ . MIASTO UMIERA W CISZY , SZELEST PIENIĘDZY SŁYSZĄ TYLKO CI  NIELICZNI , CI CO NAS SPRZEDAJĄ PO KAWAŁKU .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Woju - niezalogowany 2016-03-07 19:04:26

    Ręce bolą od opadania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama