Reklama

Przystankowy problem w mieście. Czy pasażerowie mogą liczyć na zmiany?

– Na autobus lepiej czekać pod dachem. Szczególnie teraz, kiedy aura nie sprzyja. Tymczasem dach we wiacie przystankowej w Rynku od dawna jest nieszczelny i deszcz pada korzystającym z komunikacji miejskiej na głowę. Problem sygnalizowany był w mieście, ale poprawy nie ma – relacjonuje pan Wojciech, mieszkaniec Radymna. Czy znajdzie się wreszcie antidotum na bolączki pasażerów? Zapytaliśmy w urzędzie miasta.

Problem przystanku autobusowego w Rynku dotyczy sporej części mieszkańców korzystających z autobusów. W tym przede wszystkim osób starszych. Z relacji pana Wojciecha, który w tej lokalizacji bardzo często czeka na miejski transport, stan taki utrzymuje się od dłuższego już czasu, a problem był przez niego artykułowany władzom miasta, niestety efektów jak na razie nie ma.

– Ja czekam tu na połączenie, bo autobusem jeżdżę często do lekarza i mam bieżący ogląd sytuacji. Dach przecieka i woda leje się na ławkę, przez co nie można z niej skorzystać. A umówmy się – z autobusów najczęściej korzystają osoby starsze, które nie mają własnego środka transportu. Próbują wycierać ławkę chusteczkami albo po prostu stoją, przeskakując z nogi na nogę. Przystanek ma chronić od deszczu i wiatru, tymczasem w tym przypadku tak nie jest – wskazuje na nieprawidłowości pan Wojciech.

Reklama

Jak dodaje, nikt się jak na razie tym faktem nie przejmuje i niedługo ławka  będzie do wymiany, bo zupełnie przegnije. – Tak nie powinno być – dodaje.
Poproszeni o interwencję w tej sprawie, zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Radymna o to, czy miastu znany jest problem wiaty przystankowej w Rynku, jak często są robione przeglądy infrastruktury przystankowej w mieście i wreszcie, czy mieszkańcy mogą liczyć na wymianę wiaty w tej lokalizacji lub choćby[paywall] remont dachu.

Doraźne naprawy niewystarczające

Do problemu ustosunkowała się sekretarz miasta Radymna Zofia Kawałek.

Reklama

– Przeglądy infrastruktury przystankowej w mieście prowadzone są regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Stąd też problem uszkodzonej wiaty w Rynku jest nam znany. Nie ukrywamy, że docierały też do nas wcześniej sygnały mieszkańców o przeciekającym dachu, na co reagowaliśmy doraźnymi naprawami, wykonywanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Te okazały się niewystarczające, problem powracał. Niestety usterka jest na tyle poważna, że wymagała zaangażowania znaczniejszych środków. Te na wniosek burmistrza Mieczysława Piziurnego zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie. Miasto Radymno na poprawę wiaty przystankowej w Rynku planuje przeznaczyć w bieżącym roku 25 tys. zł – poinformowała.

Jest zatem szansa, że komfort oczekiwania na połączenie się znacząco poprawi, niestety trzeba będzie na to jeszcze chwilę poczekać.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/01/2025 16:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama