W numerze 47 Życia Podkarpackiego z 20 listopada ubiegłego roku pisaliśmy o kłopotach mieszkańców wieżowca przy ulicy Bielskiego 64, którzy od dłuższego czasu mieli problem z mieszkającym na dziewiątym piętrze 34-letnim Jerzym K.
Mężczyzna już wcześniej dawał się im we znaki. Nadużywał alkoholu. Znęcał się nad matką, która wreszcie trafiła do domu opieki. Korzystając z wolnego mieszkania, sprowadzał kolegów. Były głośne, nocne libacje. Zanieczyszczanie klatki schodowej. Siódmego listopada Jerzy razem z kolegą zdemolowali jedną windę i unieruchomili drugą. Minął niecały rok i[paywall] lokator z dziewiątego piętra znowu dał o sobie znać, tyle że tym razem była to sprawa poważniejsza.
Wizyta z nożem
– W piątek, czternastego sierpnia, Jerzy K. wrócił do swojego mieszkania tuż przed północą – opowiada lokator mieszkający w tym samym pionie, piętro wyżej.
– Był z kolegą i jak zwykle pijany. Trzaskał drzwiami, a po chwili usłyszałem, jak w kuchni tłukł jakieś garnki, a za moment włączył głośną muzykę. Otworzyłem okno i upomniałem go, żeby nie hałasował, bo jest noc i wszyscy chcą spać. Z okna wychylił się jego kolega i powiedział, że zaraz przyjdą mnie za…ać i wsadzą do worka. Nie pierwszy raz go upominałem i myślałem, że będzie jak zwykle – coś tam pokrzyczy, pomarudzi i w końcu się uspokoi. Tym razem było inaczej. Niedługo później usłyszałem głośny łomot w moje drzwi. Bałem się, że uszkodzi mi drzwi, więc otworzyłem, ale nie na oścież, tylko trochę uchyliłem. Wtedy zobaczyłem, jak na wysokości klamki do wnętrza mieszkania wsuwa się ręka z nożem kuchennym. Zdążyłem zauważyć tylko błysk ostrza i zatrzasnąłem drzwi. Całe szczęście, że uchylając je, stałem bokiem, bo inaczej miałbym nóż w brzuchu. Oczywiście natychmiast zadzwoniłem po policję, ale kiedy przyjechał patrol, prawdopodobnie lokator z dziewiątego piętra uciekł z kolegą, bo jego mieszkanie już było zamknięte. Teraz naprawdę się boję i wracając do domu, rozglądam się dookoła bloku i na klatce, bo już wiem, że on jest nieobliczalny – kończy mężczyzna.
Boją się też inni. Jedna z lokatorek, którą pytaliśmy o Jerzego K., powiedziała, że po tym, co się stało, nie będzie się wypowiadać do mediów, bo się boi, że on może zrobić krzywdę jej albo jej dzieciom.
– Potwierdzam, mieliśmy tam interwencję, zresztą nie pierwszą, dotyczącą Jerzego K. – mówi podkom. Damian Brzyski z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
– Jerzy K. został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań i usłyszał zarzut z artykułu sto dziewięćdziesiątego, paragraf pierwszy, czyli groźby karalne. Wnioskowaliśmy do prokuratury o środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego – dodaje.
Co mówi kodeks?
190) § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kim on jest ze jest bezkarny co to ma byc !!!!!!!!!!!
''Wszyscy ludzie którzy żywią się mięsem i krwią oraz podniecają się mocnymi trunkami mają rozpaloną i przeżółconą krew, jaka czyni ich na tysięczne sposoby wściekłymi, lecz najpotworniejszą zbrodnią tychże jest szał przelewania krwi swych bliźnich'' - WolterYOUTUBE.COM - TOI LUZJA - MIĘSO ZABIJA
''Alkohol i mięso to podstawy tego systemuTu nikt nie chce o tym słyszećTu nikt nie chce tego widziećTutaj ignorancja jest szczęściem''GAGA - IGNORANCJA NIE JEST SZCZĘŚCIEM - TEKSTOWO.PL
jakoś tylko jeden mieszkaniec ma ciągle problem z tym panem
ty byś pierwszy siedział w kąciku osrany cichutko i byś mówił że jest gites (razem z połową tego bloku)
Takich jest więcej . Wyją , ryczą po nocach sr... na klatce schodowej i w piwnicach, Nikt się nie odzywa , bo ludzie boją się takich meneli i jego kompanów. Straż M. wypuszcza typa na sąsiedniej ulicy, ten wraca i robi swoje w tak w kółko ... czy są jakieś przepisy ,które pozwoliły by normalnie żyć pozostałym mieszkańcom ??
Tak Jest taki przepis o normalnym życiu... :D
Wzywanie do popełnienia przestępstwa też jest przestępstwem.Wcale nie jesteś lepszy, jeden sort.
tw" sortowniku -u: , tobie , lewaku , najwyrażniej coś się w tym lewacko - liberalnym łbie pomieszało . Gdzie ty tu widzisz :zachęcanie " do popełnienia przestępstwa. To jest zwykła ocena autora i tyle w temacie . A ty POprawnie inaczej , tak jak tobie podobni wszędzie widzisz" awanturników"
to pedał jakis,dojechac cwela
Kim on jest ze jest bezkarny co to ma byc !!!!!!!!!!!
''Wszyscy ludzie którzy żywią się mięsem i krwią oraz podniecają się mocnymi trunkami mają rozpaloną i przeżółconą krew, jaka czyni ich na tysięczne sposoby wściekłymi, lecz najpotworniejszą zbrodnią tychże jest szał przelewania krwi swych bliźnich'' - WolterYOUTUBE.COM - TOI LUZJA - MIĘSO ZABIJA