Sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie, jak również nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności – zapewnia Państwowa Agencja Atomistyki (PAA).
PAA stanowczo zaprzecza informacjom na temat rzekomego wystąpienia skażenia promieniotwórczego na terenie Polski. „Sytuacja radiacyjna na terenie Rzeczypospolitej Polski pozostaje w normie. Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności na terenie kraju” – zapewnia instytucja.
„Państwowa Agencja Atomistyki stale monitoruje sytuację radiacyjną oraz pozostaje w kontakcie ze stroną ukraińską. W strefie wykluczenia i strefie bezwarunkowego wysiedlenia trwa dogaszenie tlącej się ściółki. Gdzieniegdzie występuje zagrożenie pojawieniem się otwartego ognia. Silne powiewy wiatru zwiększyły obszar objęty akcją, ale w dalszym ciągu nie ma zagrożenia dla kluczowych obiektów znajdujących się w strefie, tj. czarnobylskiej elektrowni jądrowej oraz miejsca przechowywania wypalonego paliwa jądrowego” – czytamy w komunikacie.
PAA zapewnia, że poziom promieniowania w Kijowie i obwodzie kijowskim oraz zawartość Cezu-137 w powietrzu pozostają w normie.
„Anomalii w promieniowaniu tła” nie zarejestrowało także Narodowe Centrum Badań Jądrowych.
Uspokajające informacje płyną także z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Jej Laboratorium Pomiarów Promieniowania w Sanoku prowadzi ciągły monitoring radiologiczny powietrza, między innymi poprzez „spektrometryczne pomiary filtrów” zmienianych w każdy poniedziałek o godz. 12.00.
Analiza filtra powietrza założonego 6 kwietnia i zdjętego 14 kwietnia „wykazała obecności 1,5 µBq/m3 Cs-137 co nie stanowi zagrożenia dla zdrowia”. „Granica wykrywalności tego izotopu jest na poziomie 0,25 µBq/m3. Nie stwierdzono natomiast obecności innych sztucznych izotopów promieniotwórczych” – podaje sanepid.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zwykłe awanturnictwo liberałów . komuchów wrogich legalnie wybranemu polskiemu rządowi . ONI ZROBIĄ WSZYSTKO ,ŻEBY TYLKO ZASIAĆ ZAMĘT , FERMENT . TO ICH SPECJALIZACJA , BEZ TEGO NIE POTRAFIĄ ŻYĆ .
Zwykłe awanturnictwo liberałów . komuchów wrogich legalnie wybranemu polskiemu rządowi . ONI ZROBIĄ WSZYSTKO ,ŻEBY TYLKO ZASIAĆ ZAMĘT , FERMENT . TO ICH SPECJALIZACJA , BEZ TEGO NIE POTRAFIĄ ŻYĆ .