W dniach od 30 marca do 9 kwietnia budynek jarosławskiego ratusza będzie podświetlony na niebiesko. W ten sposób miasto włączyło się w akcję „Zapal się na niebiesko”.
Jarosław nie po raz pierwszy przyłączył się do akcji „Zapal się na niebiesko”.[paywall] Była ona związana z przypadającym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami w wielu miastach różne budynki zostają podświetlone na niebiesko. Tak było i w Jarosławiu.
„Zapal się na niebiesko” – to inicjatywa, która ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem autyzmu. W Polsce na autyzm choruje około 30 tys. osób. Schorzenie dotyka również w pewnym stopniu rodziny autystyków, co oznacza, że z problemem boryka się około 100 tys. Polaków, a liczba zdiagnozowanych ciągle rośnie. Dlatego tak ważne są akcje o charakterze informacyjnym, takie jak ta, w którą włączył się Jarosław. Inicjatywa ma szerzyć wiedzę o autyzmie wśród mieszkańców Jarosławia, pokazać, jak funkcjonują osoby dotknięte autyzmem i ich rodziny oraz z jakimi problemami i przeciwnościami muszą się zmagać w codziennym życiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze