Reklama

Ratusz w niebieskich barwach

07/04/2018 11:00

W dniach od 30 marca do 9 kwietnia budynek jarosławskiego ratusza będzie podświetlony na niebiesko. W ten sposób miasto włączyło się w akcję „Zapal się na niebiesko”.

Jarosław nie po raz pierwszy przyłączył się do akcji „Zapal się na niebiesko”.[paywall] Była ona związana z przypadającym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami w wielu miastach różne budynki zostają podświetlone na niebiesko. Tak było i w Jarosławiu.

„Zapal się na niebiesko” – to inicjatywa, która ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem autyzmu. W Polsce na autyzm choruje około 30 tys. osób. Schorzenie dotyka również w pewnym stopniu  rodziny autystyków, co oznacza, że z problemem boryka się około 100 tys. Polaków, a liczba zdiagnozowanych ciągle rośnie. Dlatego tak ważne są akcje o charakterze informacyjnym, takie jak ta, w którą włączył się Jarosław. Inicjatywa ma szerzyć wiedzę o autyzmie wśród mieszkańców Jarosławia, pokazać, jak funkcjonują osoby dotknięte autyzmem i  ich rodziny oraz z jakimi problemami i przeciwnościami muszą się zmagać w codziennym życiu.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości