Wczesne popołudnie upłynęło dziś w Jarosławiu pod znakiem historii. Na kilka chwil ulice miasta stały się miejscem polskich bojów o niepodległość i jej utrzymanie oraz scenek rodzajowych z życia dawnego miasta. Wszystko za sprawą pełnej rozmachu rekonstrukcji „Serce w plecaku”.
Całe wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla. Po niej defilada żołnierzy i samorządowców przeszła pod budynek „Sokoła”. Tu rozpoczęła się rekonstrukcja, której scenariusz prowadził obserwatorów ulicami miasta, z przystankami w okolicy Bramy Krakowskiej, skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej ze Słowackiego, a ostatnie jej akty rozegrały się w okolicach dawnego kina Westerplatte. Wydarzenie zwieńczył zaś piknik rodzinny na terenie PWSTE.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze