Reklama

Robert Choma wiceprezesem spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl

„Wakacje” trwały ponad 5 miesięcy. Były prezydent Przemyśla Robert Choma znalazł nową pracę. Został wiceprezesem spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl. Tej samej, która wydzierżawiła od miasta, a konkretnie od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Ciepłownię Zasanie i jest monopolistą w produkcji ciepła dla mieszkańców nadsańskiego grodu.

Rządzący miastem przez 16 lat (2002 – 2018) Robert Choma przez ponad dwa lata był prezesem Zarządu PGE Obrót SA w Rzeszowie. Powołany na stanowisko 28 stycznia 2019 r., 27 października br. 2021 został z tej funkcji odwołany.

Trochę w niejasnych okolicznościach, bo właśnie w 2021 r. rzeszowska spółka miała najlepszy od lat wynik finansowy. Dzięki temu była możliwość zmniejszenia zadłużenia o 40 procent. Pracownicy otrzymali zapewnienie, że od 1 stycznia 2022 r. otrzymają podwyżkę wynagrodzenia o 500 zł.

Jednak pod koniec października[paywall] ub.r. przez trzy godziny pracownicy rzeszowskiego oddziału PGE Obrót SA protestowali przed siedzibą firmy. Akcję zorganizowała zakładowa „Solidarność”. Zakład przez kilka dni był oflagowany, na budynku rozwieszone zostały banery o pogotowiu strajkowym.

 Chodziło ponoć o... kwestie finansowe. Związkowcy twierdzili, że PGE Obrót stoi na skraju bankructwa, do czego miało się przyczynić „zamrożenie” przez rząd PiS cen prądu w  latach 2018 – 2021 dla indywidualnych odbiorców (tzw. ustawa prądowa). To już jednak historia...

Po tym fakcie R. Choma – jak sam stwierdził – chciał odpocząć. I to zrobił. „Wakacje” trwały ponad pięć miesięcy.

Reklama

30-letnia dzierżawa

Pod koniec marca br. powołany został na stanowisko wiceprezesa powstałej niewiele ponad rok temu spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl. A że to młodziutka struktura, więc cały czas kompletowany jest zespół. Kilka miesięcy temu poszukiwany był m.in. kierownik operacyjny czy asystentka zarządu spółki. Natomiast kilka dni temu światło dzienne ujrzało ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko dyrektora finansowego.

Prezesem spółki, od 12 stycznia 2021 r., jest Krzysztof Gigol, który od 11 lat zajmuje się m.in. modernizacjami ciepłowni oraz inwestycjami w instalacje kogeneracyjne i odnawialne źródła energii. Siedem dni później, 19 stycznia ub.r., prezes PGNiG Termika Energetyka Przemyśl i przedstawiciele PGNiG Termika SA spotkali się z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem i zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o. o. 

Podczas spotkania omówiono harmonogram działań związanych z planowanym zawarciem wieloletniej umowy dzierżawy Ciepłowni Zasanie. Do parafowania takowej doszło – miasto zdecydowało się na 30-letnią dzierżawę majątku obiektu zlokalizowanego przy ul. Emilii Plater 8 w Przemyślu.

Podstawowym zadaniem tej spółki jest produkcja ciepła dla całego miasta i zapewnienie jego stabilnych dostaw. Aby tak się stało, spółka zdecydowała się na modernizację Ciepłowni Zasanie i budowę nieopodal Elektrociepłowni Przemyśl, opartej na tzw. kogeneracyjnych silnikach gazowych, których łączna moc elektryczna wynosi 5,2 MW.

Inwestycja w całości finansowana jest przez PGNiG Termika S.A, która posiada 100 procent udziałów w PGNiG Termika Energetyka Przemyśl.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama