„Wakacje” trwały ponad 5 miesięcy. Były prezydent Przemyśla Robert Choma znalazł nową pracę. Został wiceprezesem spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl. Tej samej, która wydzierżawiła od miasta, a konkretnie od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. Ciepłownię Zasanie i jest monopolistą w produkcji ciepła dla mieszkańców nadsańskiego grodu.
Rządzący miastem przez 16 lat (2002 – 2018) Robert Choma przez ponad dwa lata był prezesem Zarządu PGE Obrót SA w Rzeszowie. Powołany na stanowisko 28 stycznia 2019 r., 27 października br. 2021 został z tej funkcji odwołany.
Trochę w niejasnych okolicznościach, bo właśnie w 2021 r. rzeszowska spółka miała najlepszy od lat wynik finansowy. Dzięki temu była możliwość zmniejszenia zadłużenia o 40 procent. Pracownicy otrzymali zapewnienie, że od 1 stycznia 2022 r. otrzymają podwyżkę wynagrodzenia o 500 zł.
Jednak pod koniec października[paywall] ub.r. przez trzy godziny pracownicy rzeszowskiego oddziału PGE Obrót SA protestowali przed siedzibą firmy. Akcję zorganizowała zakładowa „Solidarność”. Zakład przez kilka dni był oflagowany, na budynku rozwieszone zostały banery o pogotowiu strajkowym.
Chodziło ponoć o... kwestie finansowe. Związkowcy twierdzili, że PGE Obrót stoi na skraju bankructwa, do czego miało się przyczynić „zamrożenie” przez rząd PiS cen prądu w latach 2018 – 2021 dla indywidualnych odbiorców (tzw. ustawa prądowa). To już jednak historia...
Po tym fakcie R. Choma – jak sam stwierdził – chciał odpocząć. I to zrobił. „Wakacje” trwały ponad pięć miesięcy.
Pod koniec marca br. powołany został na stanowisko wiceprezesa powstałej niewiele ponad rok temu spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl. A że to młodziutka struktura, więc cały czas kompletowany jest zespół. Kilka miesięcy temu poszukiwany był m.in. kierownik operacyjny czy asystentka zarządu spółki. Natomiast kilka dni temu światło dzienne ujrzało ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko dyrektora finansowego.
Prezesem spółki, od 12 stycznia 2021 r., jest Krzysztof Gigol, który od 11 lat zajmuje się m.in. modernizacjami ciepłowni oraz inwestycjami w instalacje kogeneracyjne i odnawialne źródła energii. Siedem dni później, 19 stycznia ub.r., prezes PGNiG Termika Energetyka Przemyśl i przedstawiciele PGNiG Termika SA spotkali się z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem i zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o. o.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze