Rondo – najprostsze skrzyżowanie z możliwych, o kształcie koła lub owalu. W zamierzchłych czasach funkcjonowało na Placu Konstytucji. Niektórzy uważają, że warto byłoby do tego wrócić. Co Wy na to?

fot.zdjęcie archiwalne
Rok 1977

fot.zdjęcie archiwalne
Przemyśl, róg ul. 3 Maja i Ogrodowej (obecnie Krasińskiego), lata 50.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a co z pieszymi ? Podziemia ? albo rondo dla pieszych ? (takie jak w Rzeszowie. Nie ma dobrego rozwiązania
W tle widać zajezdnie MZK i stare sany.
Star, sprawdzony pomysł. Bo to co robią teraz na naszych Przemyskich drogach to się w głowie nie mieści.... Jestem ciekaw co za idiota wymyślił i wymalował pasy na ulicy krakowskiej..... Z bezpiecznej drogi zrobił kolizyjne skrzyżowanie. Powinien wrócić się na studia jeśli w ogóle je ma. Jak zmieniają coś to tylko na gorsze !
świetne rozwiązanie, warto do tego wrócić.
fajna sprawa napewno krocej by sie stalo na krasinskiego
zle rozwiazanie nie macie na co pieniedzy wydawac juz calkiem!!!
pasy lepiej namalujcie widoczne zeby byly a nie glupoty
Dla kierowców jak najbardziej na tak, tylko trzeba pomyśleć o pieszych. Wypadało by zrobić albo podziemia albo nadziemna kładkę jak w Rzeszowie, no albo zwyczajne przejścia uliczne, tylko wtedy będą piesi narzekać że będą oddalone od siebie i to im utrudni poruszanie się.
Jestem za, rondo jest lepszym rozwiązaniem niż ta krzyżówka, która główną przyczyną korków :)
Już dawno powinni o tympomyśleć, za dużo benzyny straciłęm na tym skrzyżowaniu xD
korki beda wieksze , przepustowość spadnie, z krasinskiego trudniej bedzie wyjechac i z grunwaldzkiej tez bo beda musieli ustapic tym z głównych kierunków ktorzy wjada wczesniej. masakra.
Panie Prezydencie Robercie Choma, proszę o odpowiedź co stoi na przeszkodzie, żeby przywrócić najlepsze rozwiązanie i zmienić organizację ruchu w tym miejscu? To co się dzieje tym skrzyżowaniu to przecież patologia. Przypominam, że jeszcze niedawno na skrzyżowaniu ulic Jasińskiego z Batorego też działy się dantejskie sceny... i co? Powstało rondo (o które ja również postulowałem) i problem znikną! Nikt już o nim nie pamięta. W przypadku Pl. Konstytucji też interweniowałem, pisałem do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, ale zawsze zbywano mnie, "że to", "że tamto" – za przeproszeniem – "że sramto"... Brak jakiejkolwiek chęci do działania w celu poprawy płynności ruchu w tym miejscu z ich strony.
Jeśli zmiany będą miały podobny charakter do tych, co na Lwowskiej i Krakowskiej, to lepiej niech wszystko zostanie na swoim miejscu!
Nic z tego. W dzisiejszych czasach jest więcej samochodów. Rondo w w tym miejscu będzie zatkane non stop. Powód? - światła po drugiej stronie mostu i światła na Jagiellońskiej skutecznie je przyblokują.
A gdzie jest milicjant? zawsze jak jechałem furmanką tam stał na tym rondzie i kierował ruchem..
Wystarczy RPR wsadzić do PKS-u i korki zmniejszą się o 65%
Jak najbardziej na tak!
100% TAK!!!
a co z pieszymi ? Podziemia ? albo rondo dla pieszych ? (takie jak w Rzeszowie. Nie ma dobrego rozwiązania