Jak wynika z danych podkarpackiego oddziału ZUS, liczba cudzoziemców, pracujących w Polsce legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym, cały czas rośnie. W całym kraju to już ponad 1,11 mln osób. Przybywa ich również w województwie podkarpackim.
Do ZUS w regionie składki odprowadza obecnie 17 tys. 712 obcokrajowców. – W większości są to obywatele Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Gruzji, Słowacji, Turcji i Indii, ale na Podkarpaciu nie brakuje też zatrudnionych z tak odległych krajów, jak: Australia, Tajlandia, Meksyk, Egipt, Brazylia, Kolumbia, Kuba czy Nepal, a nawet Filipiny czy Kenia – mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim Wojciech Dyląg.
Przyrost zatrudnionych legalnie cudzoziemców jest...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze