W Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu czynna jest wystawa „Rzeka dzieciństwa”, zorganizowana w ramach projektu „Artyści bez granic”.
Ideą projektu „Artyści bez granic / Papier bez limitu” jest prezentacja twórczości artystów z różnych stron świata, niezależnie od miejsca ich zamieszkania, pochodzenia, przekonań politycznych czy religii. Jedynym kryterium jest wartość i oryginalność sztuki, którą tworzą, a także prawda i siła przesłania.
Artystów biorących udział w projekcie łączy wybór papieru, jako tworzywa swobodnej kreacji. W przypadku tej wystawy autorów łączą związki z Przemyślem oraz to, że obecnie mieszkają i tworzą w Stanach Zjednoczonych.
Zbigniew Grzyb urodził się w 1943 roku w Przemyślu. Obecnie mieszka i pracuje w[paywall] Farmington w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego prace eksponowane były na wystawach między innymi w: Polsce, Włoszech, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Znajdują się w zbiorach wielu galerii oraz w prywatnych kolekcjach.
Leonard Konopelski, malarz, grafik. Urodzony w Przemyślu w 1942 roku. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku grafika. Jako uznany przedstawiciel światowej sławy „Polskiej Szkoły Plakatu”, uważanej za najlepszą w dziedzinie nowoczesnej sztuki plakatu, Konopelski tworzył liczne plakaty filmowe i teatralne.
Pracował również jako scenograf teatralny i kostiumograf oraz scenograf w polskim przemyśle filmowym. Odkąd w1976 roku zamieszkał w Los Angeles, intensywnie pracował jako dyrektor artystyczny i grafik. Tworzył również ilustracje do licznych krajowych publikacji i pełnił funkcję dyrektora artystycznego różnych programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.
W tym okresie nadal rozwijał się jako malarz i grafik, odnosząc sukcesy na wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą.
Marek Majewski – z wykształcenia plastyk. Spędził 6 lat w Przemyślu i Jarosławiu, gdzie chodził do szkoły plastycznej. Później skończył ASP w Warszawie, w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Zajmował się grafiką użytkową, pracując w piśmie „Jazz”.
W latach 70. wyemigrował do San Francisco. Spędził tam 12 lat i jako jedyny Polak współpracował ze znanym pismem rockowym „Rolling Stone”. W 1980 został fotografem i dyrektorem artystycznym „San Francisco Magazine”. Był też współtwórcą nowego artystycznego pisma „Artbeat”, gdzie pracował jako szef działu fotografii. Wykładał w Academy of Art. W 1982 roku zdobył złoty medal w międzynarodowym konkursie na plakat ONZ – UNISPACE 82.
W 1988 roku przeniósł się do Detroit, gdzie przez kilka lat był dyrektorem artystycznym miesięcznika Detroid Monthly. Pracował również w polonijnych środkach masowego przekazu jako dziennikarz i fotograf. W 1995 roku wydał w Polsce książkę autobiograficzną „Koniak i Daktyle”. W 1996 przyjechał do Polski na zaproszenie wydawcy „Twojego Stylu”, aby podjąć pracę szefa działu fotografii. Przeprojektował pismo „Uroda”, gdzie przez jakiś czas był dyrektorem artystycznym.
W 2002 roku zaczął wykładać fotografię edytorską w International Academy of Design w Tampa w USA. Wydał wtedy po angielsku album fotograficzny „Frisco On My Mind”, pokazujacy historyczną stolicę hippisów lat 70. Ma być on dostępny po polsku w wydawnictwie Azymut w formacie e-booka, pod nowym tytułem „Hotel Kalifornia”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zbieram od dzieciństwa materiały i chyba dojrzałem do tego, by wyjaśnić wszystkim sprawy, nad którymi na co dzień pochyla się jedynie garstka. Mam już tytuł publikacji, który konsultowałem z wybitnymi fachowcami, który brzmi: "Zrozum rozum ... artysty".
Zbieram od dzieciństwa materiały i chyba dojrzałem do tego, by wyjaśnić wszystkim sprawy, nad którymi na co dzień pochyla się jedynie garstka. Mam już tytuł publikacji, który konsultowałem z wybitnymi fachowcami, który brzmi: "Zrozum rozum ... artysty".