Fatalny w skutkach mógł być przebieg zdarzeń, których udziałem stała się 62-letnia mieszkanka Przeworska. Na całe szczęście informacja o dziwnym telefonie, jaki odebrała w sprawie swoich pieniędzy, dotarła w porę do policjantów.
W miniony piątek, 5 grudnia, z 62-letnią mieszkanką Przeworska skontaktował się telefonicznie mężczyzna, podając się za policjanta. Przekazał kobiecie, że jej oszczędności w banku są zagrożone, a sposobem na ich zachowanie jest natychmiastowa wypłata i przelew na podany przez niego rachunek bankowy. Seniorka, podążając za instrukcjami, poszła do banku i wypłaciła 24 tys. zł.
Informacja o próbie oszustwa dotarła jednak wcześniej do policjantów i to właśnie oni zdążyli powstrzymać 62-latkę od wpłaty oszczędności na podany przez oszusta rachunek bankowy. Dzięki wspólnym działaniom mundurowych z wydziału kryminalnego przeworskiej jednostki policji oraz wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie 24 tys. zł nie trafiło w ręce przestępcy.
Policjanci z przeworskiej komendy przypominają, że oszustwa „na policjanta” wymierzone są przeważnie w osoby starsze. Apelują też o zachowanie rozsądku, a w razie telefonu od rzekomego policjanta o skontaktowanie się z policją celem weryfikacji informacji.
„Należy pamiętać, że policjanci w żadnym wypadku nie proszą o przekazanie pieniędzy, czy o przelanie ich na jakiekolwiek konto” – przypominają.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze