– Na podwórzu przy ulicy Osińskich 5 od kilkunastu dni zalegają śmieci. Leżą tak od dnia, kiedy zaczęły się te duże śniegi – sygnalizował 24 lutego Czytelnik. Sprawdziliśmy, dlaczego odpady nie są wywożone.
Chodzi o podwórko znajduje się pomiędzy ulicami: Osińskich, Władycze i Śnigurskiego. Kosze należą do wspólnot z dwóch pierwszych ulic.Przy Władycze tak się jednak nie stało. Dlaczego zatem – mimo zapowiedzi – nie wywieziono zasp akurat z tego newralgicznego miejsca?
– Faktem jest, że w ubiegły piątek służby miejskie planowały wywiezienie hałd śniegu ze wskazanych ulic. W tym samym komunikacie prosiliśmy zmotoryzowanych mieszkańców o zabranie swoich pojazdów przed godziną 19 (w tym i pozostałych dniach, w których trwała akcja) z miejsc, które miały być poddane oczyszczaniu z zalegającego śniegu. Prosiliśmy o to, bowiem zdecydowanie ułatwiłoby to ekipom sprzątającym pracę i całkowite uprzątnięcie ulic. Niestety pozostawione we wspomnianych rejonach samochody uniemożliwiły pracę naszym służbom. Z podobnym problemem spotkaliśmy się m.in. na ulicy Słowackiego. W związku z powyższym musieliśmy przeprowadzić akcję w innej części miasta, gdzie przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania – odpowiada rzecznik UM.
– Rozczarowanych tą sytuacją przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zapewniamy jednak, że nasze służby robiły wszystko, by ułatwić mieszkańcom naszego miasta poruszanie się po nim w czasie, gdy drogi i chodniki sparaliżowały niezwykle intensywne opady śniegu. W przypadku wywożenia zalegających hałd śnieżnych – aby akcja ta mogła być przeprowadzona sprawnie i – przede wszystkim – skutecznie, potrzebna była życzliwość i współpraca mieszkańców. W niektórych miejscach niestety jej zabrakło – podsumowuje A. Czereba.
25 bm. służby miejskie uprzątnęły zalegające od dłuższego czasu śmieci. Niewywiezione hałdy śniegu stopniały.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Umowa przewiduje co tygodniowy odbiór odpadów.Jeżeli ich nie odbierano to należy za ten okres nie naliczac opłaty.Radni co wy na to???? bo po prezydenciku wiele sie nie spodziewam i pozostaje tylko Sad i nalezało by walczyc o swoje.Jak wykurzyli winowajce to i na szefa winowajcy tez trzeba zadziałac odpowiednio.Rada powinna podjac uchwałę co do tego tematu.
A cóż to 3 tygodnie w Przemyślu w niektórych miejscach śmieci zalegają od 50 lat .
Zarządca nie zrobił dojazdu.
Umowa przewiduje co tygodniowy odbiór odpadów.Jeżeli ich nie odbierano to należy za ten okres nie naliczac opłaty.Radni co wy na to???? bo po prezydenciku wiele sie nie spodziewam i pozostaje tylko Sad i nalezało by walczyc o swoje.Jak wykurzyli winowajce to i na szefa winowajcy tez trzeba zadziałac odpowiednio.Rada powinna podjac uchwałę co do tego tematu.
A cóż to 3 tygodnie w Przemyślu w niektórych miejscach śmieci zalegają od 50 lat .