W sobotę, 5 maja, w lesie Kobylanka wydarzenie patriotyczno-kulturalne „155. rocznica bitwy pod Kobylanką”.
Rekonstrukcja ma uczcić bohaterów powstania styczniowego, którzy w maju 1863 r. stoczyli dwie zwycięskie bitwy z wojskami rosyjskimi. W spektaklu historycznym udział weźmie ponad 50 aktorów i rekonstruktorów w strojach z epoki walk o niepodległość. Impreza jest elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze