Jubileuszowa, 10. już edycja konkursu świątecznego organizowanego przez wójta gminy Pawłosiów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłosiowie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W szranki o tytuł najpiękniejszej świątecznej ozdoby stanęło aż 210 prac.
Konkurs miał przede wszystkim na celu rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej oraz – jak podkreślali organizatorzy – powrót do tradycji wykonywania dekoracji bożonarodzeniowych oraz przedstawienie własnej wizji i nastroju Świąt Bożego Narodzenia a tym samym kultywowanie i podtrzymywanie tej pięknej tradycji.
Uroczyste podsumowanie plebiscytu odbyło się 15 grudnia, a nagrody były przyznawane w trzech kategoriach. Wśród dzieci do lat 10, pierwsze miejsce zdobyli: Zuzanna Mach, Emilia Wyczawska i Fabian Duda, drugie: Martyna Drozdowicz, Franciszek Szewczyk i Emilia Maga, a trzecie: Martyna Pańczak, Maria Kovats, Milena Małysz.
W drugiej kategorii: młodzież od 11 do 17 lat królowały: Emilia Kornafel, Maja Mazurek i Lena Porczak. Tuż za nimi uplasowali się: Martyna Kobietowska, Jan Domka, Patrycja Kobietowska. Trzecie miejsce należało do: Weroniki Wołoszyn, Karola Nalepy i Julii Gujdy.
Wśród dorosłych na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Jędrzejec. Srebro powędrowało do Judyty Nalepy, a brąz do Jolanty Zięby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze