Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
– 2 marca funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego, w wyniku prowadzonych czynności, ustalili sprawcę zniszczenia mienia, a następnie go zatrzymali – informuje KMP Przemyśl. – W samochodzie zatrzymanego 34-letniego mieszkańca Przemyśla, policjanci znaleźli i zabezpieczyli młotek oraz łom. Mężczyzna przyznał, że właśnie tymi przedmiotami zniszczył tablicę. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia.
Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przecież to bzdura. Skoro tablica była nielegalnie powieszona to za co człowieka ścigać. Czy został ustalony właściciel tablicy? Jeżeli tak to skoro tablica jest nielegalnie umieszczona to on powienien w pierwszej kolejności ponieć karę.
Brudna Pało :) Skoro komentujesz coś nie pod swoim nazwiskiem to do chuja trypla wypierdalaj, Pozdrawiam serdecznie!
Za zniszczenie elewacji budynku przez montaż nielegalnej tablicy już inicjatorzy zapłacili? To, za czyn społeczny policja ściga teraz?
Bardzo dobrze!Teraz trzeba jeszcze pociągnąć do odpowiedzialności Prezydenta Miasta, za złamanie zasady legalizmu, czyli działania na podstawie i w granicach prawa.Inicjatorki dopełniły formalności - miały zgodę Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, miały zgodę zarządcy nieruchomości. Zgodnie z prawem zgoda IPN nie była wymagana, bo tablicę powieszono w ramach działalności artystycznej, która nie podlega ustawie o propagowaniu komunizmu.Prezydent Przemyśla wstrzymując jej odsłonięcie pod pretekstem ustawy o IPN złamał więc art. 7 Konstytucji, który zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego z 18 stycznia 2005 roku (sygn. WK 22/04) "nakazuje, by wszelkie działania organu władzy publicznej były oparte na wyraźnie określonej normie kompetencyjnej"Inne orzeczenie SN podkreśla jeszcze inne ważne rozwinięcie zasady legalizmu: organ władzy publicznej ma obowiązek znać obowiązujące prawo.Działanie w postaci wstrzymania odsłonięcia tablicy i wystąpienia o opinię IPN (udawanie głupiego, udawanie nieznajomości ustawy) nie zwalnia więc prezydenta miasta z odpowiedzialności karnej z art. 231 kk. § 1: Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Jeśli więc tablica nie wróci na swoje miejsce (i nie będzie odsłonięta) trzeba będzie napisać doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (skazanie prezydenta Przemyśla będzie oznaczać zaś usunięcie go z urzędu, premier wyznaczy komisarza i ogłosi przedterminowe wybory).
PS. Prezydent wstrzymał odsłonięcie tablicy oczywiście nie pod pretekstem ustawy o IPN lecz ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, Art. 5a jest jasny:1. Pomniki nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.2. Przez pomniki rozumie się również kopce, obeliski, kolumny, rzeźby, posągi, popiersia, kamienie pamiątkowe, płyty i tablice pamiątkowe, napisy i znaki.3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pomników:1) niewystawionych na widok publiczny;2) znajdujących się na terenie cmentarzy albo innych miejsc spoczynku;3) wystawionych na widok publiczny w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej, naukowej lub o podobnym charakterze, w celu innym niż propagowanie ustroju totalitarnego;4) wpisanych - samodzielnie albo jako część większej całości - do rejestru zabytków.
Nielegalne to jest rzucanie takich bezpodstawnych oskarżeń.
Należy wyjaśnić powody, jakimi się ten sprawca kierował oraz jego związki społeczno-polityczne...
Gównoburza o tablice, która praktycznie nic nie wnosi do życia miasta. Celowo zamontowana by pokazać jaki w Przemyślu jest nacjonalizm i wrogość wobec innych. BZDURA. To określone środowiska, które chcą zaszkodzić naszemu miastu prowokuje określone zachowania pod przykrywką wielokulturowości. A kto jest nieprzychylny to każdy znający historię wie.
Za zniszczenie tablicy 5 lat więzienia za przejechanie człowieka 500 zł mandatu . Brawo polska policja .
Pisałem niedawno, że to tylko kwestia czasu. Takich wandali trzeba szybko osądzać i karać, a Polska się oczyści z szumowin
Robert ta tablica została powieszona legalnie, pomimo zgody konserwatora, ale negatywnej opinii IPN? Powieszono ja celowo by sprowokowac tego typu zachowania. Promowanie komuny i nie tylko ma się w najlepsze
Wam z tej złodziejskiej partii pseudopatriotycznej, która dziełą wbrew Polakom, już się we łbach poprzewracało. Pociągnij się za kościelne dzwonki i wyjedź ze swoim spedalonym guru na Antarktydę
Zgadza się. Pomniczki, tablice są nam potrzebne jak obecna partia rządząca, która niszczy kraj
Należy sprawdzić kto był jego oficerem prowadzącym .
Chwała nam i naszym kolegom. Chuje precz.
Ta tablica, została powiew,ona tylko i wyłącznie w jednym celu. Miała pokazać wielokulturowość miasta, oraz podkreślić rolę kobiet. O promowaniu jakiegokolwiek ideologi nie ma tu mowy. Ale nasze miasto jest jakiś jest, niektóre środowiska tylko czyhają na okazję aby się uaktywnić. Tu zawsze będzie tak samo,
@darekPo co te nerwy?Sprawę oceni niezależna prokuratura.
Podejrzewam, że ten ktos pojęcia nie miał co robi. Ktoś go podpuścił...i tyle. Nie jeden diabeł w naszym mieście mąci.
Naszemu miastu już nic nie zaszkodzi,i. Choma przez chwilę chciał coś zmienić. Jednak się nie da. Tu się nic nie da zmienić niestety. Szkoda się szarpać.
Poznamy tego orła?
Przecież to bzdura. Skoro tablica była nielegalnie powieszona to za co człowieka ścigać. Czy został ustalony właściciel tablicy? Jeżeli tak to skoro tablica jest nielegalnie umieszczona to on powienien w pierwszej kolejności ponieć karę.
Brudna Pało :) Skoro komentujesz coś nie pod swoim nazwiskiem to do chuja trypla wypierdalaj, Pozdrawiam serdecznie!