Reklama

Strażacka medalistka mistrzostw świata z Przemyśla nagrodzona [ZDJĘCIA]

Młodsza aspirant Justyna Cichocka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu została nagrodzona przez wojewodę podkarpackiego podczas specjalnego spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Teresa Kubas-Hul zaprosiła wyróżniających się strażaków z regionu, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

W spotkaniu uczestniczył także podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Baran wraz z zastępcą st. bryg. Dariuszem Homą. Jak już wspomnieliśmy, była to okazja do uhonorowania sportowych sukcesów podkarpackich strażaków, którzy w 2024 r. zdobyli liczne medale na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Wśród nich są także strażacy z naszego regionu.

– Wasza determinacja i wspaniałe osiągnięcia to dowód na to, że służba i pasja mogą iść w parze. To nie tylko podwód do dumy dla całej strażackiej społeczności, ale też inspiracja dla innych. Udowadniacie, że siła i zaangażowanie, które wykazujecie w swojej codziennej pracy, mają odzwierciedlenie także na arenie sportowej. Dziękuję, że reprezentujecie Podkarpacie z taką klasa i pasją

Reklama

– pogratulowała wojewoda T. Kubas-Hul.

Wśród nagrodzonych znalazła się mł. asp. Justyna Cichocka z KM PSP w Przemyślu, która zdobyła łącznie cztery medale podczas XXXIII Mistrzostw Świata „Firefighter Challenge Championship 2024” w amerykańskim Nashville. W kategorii indywidualnej open kobiet zdobyła brązowy medal z rekordowym czasem 2:09.10, a w kategorii indywidualnej kobiet do 40 lat również stanęła na podium. Ponadto, w kategorii kobiecych sztafet wywalczyła złoty medal, a w sztafecie mikstów – srebrny. Wcześniej, w Toruniu, została mistrzynią Polski i w Niemczech wicemistrzynią Europy w zawodach FireFit[paywall].

Reklama

Nagrodzony został także strażacki zespół tenisistów stołowych, w którego składzie znaleźli się: st. sekc. Tomasz Jurkiewicz (KP PSP Przeworsk) oraz st. asp. Krzysztof Marcinowski (KM PSP Rzeszów) i st. sekc. Piotr Cyrnek (KM PSP Rzeszów), st. bryg. Tomasz Korniewicz (KM PSP Rzeszów). Ekipa ta zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Polski. K. Marcinowski został także podwójnym (indywidualnie i drużynowo) złotym medalistą X Europejskich Mistrzostw Policjantów i Strażaków. Mimo że służy w rzeszowskiej jednostce, przez lata reprezentował barwy jarosławskich tenisowych klubów – Kolpinga, Sokołowa i Oxynetu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/01/2025 11:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama