Młodsza aspirant Justyna Cichocka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu została nagrodzona przez wojewodę podkarpackiego podczas specjalnego spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Teresa Kubas-Hul zaprosiła wyróżniających się strażaków z regionu, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe.
W spotkaniu uczestniczył także podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Baran wraz z zastępcą st. bryg. Dariuszem Homą. Jak już wspomnieliśmy, była to okazja do uhonorowania sportowych sukcesów podkarpackich strażaków, którzy w 2024 r. zdobyli liczne medale na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Wśród nich są także strażacy z naszego regionu.
– Wasza determinacja i wspaniałe osiągnięcia to dowód na to, że służba i pasja mogą iść w parze. To nie tylko podwód do dumy dla całej strażackiej społeczności, ale też inspiracja dla innych. Udowadniacie, że siła i zaangażowanie, które wykazujecie w swojej codziennej pracy, mają odzwierciedlenie także na arenie sportowej. Dziękuję, że reprezentujecie Podkarpacie z taką klasa i pasją
Reklama
– pogratulowała wojewoda T. Kubas-Hul.
Wśród nagrodzonych znalazła się mł. asp. Justyna Cichocka z KM PSP w Przemyślu, która zdobyła łącznie cztery medale podczas XXXIII Mistrzostw Świata „Firefighter Challenge Championship 2024” w amerykańskim Nashville. W kategorii indywidualnej open kobiet zdobyła brązowy medal z rekordowym czasem 2:09.10, a w kategorii indywidualnej kobiet do 40 lat również stanęła na podium. Ponadto, w kategorii kobiecych sztafet wywalczyła złoty medal, a w sztafecie mikstów – srebrny. Wcześniej, w Toruniu, została mistrzynią Polski i w Niemczech wicemistrzynią Europy w zawodach FireFit[paywall].
Nagrodzony został także strażacki zespół tenisistów stołowych, w którego składzie znaleźli się: st. sekc. Tomasz Jurkiewicz (KP PSP Przeworsk) oraz st. asp. Krzysztof Marcinowski (KM PSP Rzeszów) i st. sekc. Piotr Cyrnek (KM PSP Rzeszów), st. bryg. Tomasz Korniewicz (KM PSP Rzeszów). Ekipa ta zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Polski. K. Marcinowski został także podwójnym (indywidualnie i drużynowo) złotym medalistą X Europejskich Mistrzostw Policjantów i Strażaków. Mimo że służy w rzeszowskiej jednostce, przez lata reprezentował barwy jarosławskich tenisowych klubów – Kolpinga, Sokołowa i Oxynetu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze