152 kartki i 152 nietuzinkowe pomysły na to, jak przedstawić na pocztówce magię świąt. Zainteresowanie 8. edycją konkursu na „Kartkę świąteczną z motywem Jarosławia – Boże Narodzenie 2023” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
To już tradycja, że przed Bożym Narodzeniem jarosławski ratusz ogłasza konkurs, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów plastycznych o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które stają się potem podstawą do stworzenia kartek rozsyłanych przez urząd nie tylko do różnych instytucji i osób w Polsce, ale też za granicą. W tym roku autorom prac wyobraźnia podsunęła najróżniejsze motywy świąteczne, więc komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Finalnie spośród 5 kategorii (w których mieściły się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz dorośli autorzy prac) wyłoniono jeden projekt, który został poddany profesjonalnej obróbce graficznej oraz wydrukowany, by mógł trafić do adresatów. Autorką zwycięskiej pracy została Aleksandra Marciniak (klasa II) z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu. Kartka z motywem jej pomysłu jest cały czas do pobrania w wersji elektronicznej na stronie UM w Jarosławiu.
Nagrody rzeczowe ufundowali współorganizatorzy konkursu – Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna, jak i sponsorzy. Zwyciężczyni otrzymała dodatkowo pakiet kartek świątecznych własnego projektu.
Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach:
Przedszkola – Marcel Kwiecień (l. 6, MP nr 9), szkoły podstawowe, klasy 0 – 3 – Maciej Szegda (kl. II, SP 6), szkoły podstawowe, klasy 4 – 8 – Zuzanna Zub (kl. VII, SP 5), szkoły ponadpodstawowe – Aleksandra Marciniak (kl. II, PLSP), mieszkańcy – Julia Wojtowicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze