Reklama

Święto nauczycieli w powiecie przeworskim i jarosławskim

24/10/2015 13:33

Różnie przebiegały obchody Dnia Edukacji Narodowej w poszczególnych placówkach i samorządach sprawujących nad nimi nadzór. W części gmin wyróżniający się pedagodzy zostali uhonorowani nagrodami, ale były samorządy, w których zabrakło na nie pieniędzy.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Przeworsku 13 października. Burmistrz Leszek Kisiel i jego zastępca Wojciech Superson spotkali się z[paywall] przedstawicielami pedagogów pracujących w miejskich placówkach. W czasie spotkania wręczono wyróżniającym się nauczycielom nagrody burmistrza.

Otrzymali je: Lucyna Puć (SP 2), Małgorzata Zając (Przedszkole Miejskie 2), Stanisława Zagórska (Przedszkole Miejskie 3), Sabina Cieślak (Gimnazjum nr 1), Wojciech Jurkiewicz (SP 1) i Bogdan Sebzda (dyrektor SP 2).


Powiat przeworski

Spotkanie z okazji święta nauczycieli pracujących w szkołach podległych samorządowi powiatowemu zorganizowano w Przeworsku dzień[paywall] przed Dniem Edukacji Narodowej, w Muzeum Zespole Pałacowo-Parkowym. Pedagogów przywitał starosta przeworski Zbigniew Kiszka razem ze swym zastępcą Januszem Owsiakiem i Mariuszem Pieniążkiem, sekretarzem powiatu oraz liczną grupą samorządowców. Życzenia skierowane do pedagogów uświetnił występ dzieci ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze.


fot.Roman Kijanka Nagrody starosty za wyróżniającą się pracę i osiągnięcia otrzymali: Albina Biedroń, dyrektor Zespołu Szkół w Sieniawie, Justyna Kaciuba, nauczyciel Zespołu Szkół w Sieniawie, Katarzyna Bocheńska-Wojtas, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku, Małgorzata Łanda, nauczyciel-psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku, Krzysztof Mirkiewicz, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku, Anna Bąk, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku, Ewa Żak, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku, Marta Flejszar, nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, Agnieszka Matkowska, nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, Barbara Kiszka, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Joanna Dyrkacz, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Kazimierz Fejdasz, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Witold Cieśla, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Grażyna Dzierga, nauczyciel Zespołu Szkół w Kańczudze i Agata Stącel, nauczyciel Zespołu Szkół w Kańczudze.

Jarosław


Miejskie obchody święta oświaty w Jarosławiu zorganizowano 14 października w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Z nauczycielami, oprócz burmistrza i przedstawicieli władz miasta, spotkali się również miejscowi parlamentarzyści i Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas. Podczas uroczystości wręczono [paywall] nagrody burmistrza, kuratora oraz honorowe odznaczenia „Za Zasługi dla Oświaty Jarosławskiej”. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz nauczyciele miejskich placówek.


fot.UM Jarosław

Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymali: Krystyna Drozd, wicedyrektor SP 10, Elżbieta Żurawska, wicedyrektor PG 1, Ewa Widaj z ZS im. Jana Pawła II, Maria Pels z MP 3 i Bogusław Musur z SP 4.

Reklama


Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP z rąk wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej za działalność na rzecz rozwoju oświaty otrzymał dyrektor Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu Tadeusz Panek (po prawej).

Powiat jarosławski


W Dniu Edukacji Narodowej uroczyste spotkanie z wyróżnionymi nauczycielami odbyło się także w jarosławskim starostwie. Uświetniła je część artystyczna przygotowana[paywall] przez uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. 


fot.UM Jarosław
Wyróżnieni pedagodzy z przedstawicielami władz.

Reklama

Uroczysty obiad i podwyżka w Wiązownicy

Święto wszystkich pracowników oświatowych obchodzone jest w Gminie Wiązownica szczególnie uroczyście. 14 października spotykają się oni na uroczystym obiedzie. W tym roku zebrali się[paywall] w Gminnym Centrum Kultury, by razem z wójtem Marianem Ryznarem i przedstawicielami miejscowego samorządu porozmawiać o swojej pracy.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród przyznawanych przez wójta oraz przekazania informacji o podwyżce wynagrodzenia. M. Ryznar wysoko ocenił pracę pedagogów, a składając życzenia, zapowiedział podwyżkę dodatku motywacyjnego z 5 na 10 procent, zapewniając, że zostanie ona wypłacona już od września.

Nagrody wójta otrzymali: Aleksandra Dąbrowny-Czekańska, Angelika Tomaszek- Wysocka, Anna Stachurska, Agnieszka Ruszel, Elżbieta Cieliczka, Władysława Gołąb, Beata Sawczyn.


fot.Roman Kijanka
Nauczyciele z placówek podległych gminie Wiązownica otrzymali życzenia i podwyżkę.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama