Reklama

Test na prawdziwego Polaka [SPRAWDŹ SIĘ]

16/03/2016 18:00

Jak doskonale Państwo wiecie, mamy obecnie w Polsce dwa plemiona. O wspólnocie dawno zapomnieliśmy. Na własny użytek przygotowałem test, aby samego siebie sprawdzić, czym jeszcze we wspólnocie, czym już plemienny poganin? Może sprawdzimy się razem?

  1.  Czy lubię drugiego Polaka o diametralnie odmiennych od moich poglądach politycznych?

2. Czy drugi Polak o diametralnie odmiennych od moich poglądach zasługuje na mój szacunek z racji bycia obywatelem tego samego państwa?

3. Czy drugi Polak, jeżeli jest także Murzynem, Syryjczykiem, Żydem lub na ten przykład Ukraińcem, zasługuje na mój szacunek z racji bycia człowiekiem?

4. Czy drugi Polak, który nie jest katolikiem, a osobą niewierzącą lub wierzącą inaczej, pozostaje nadal dzieckiem Boga?

5. Czy drugiego Polaka, reprezentującego partię, której programu nie akceptuję, wysłałbym na Księżyc?

Reklama

6. Czy poglądy polityczne wypracowuję sam, czy biernie akceptuję to, co narzucają mi politycy?

7. Czy drugiego Polaka, którego uważam za głupca, ciemnogrodzianina, nawiedzonego oszołoma, potrafię jednocześnie traktować jak bliźniego? 

8. Czy historia Polski jest dla mnie powodem do spokojnej refleksji nad zaletami i wadami narodowymi, czy paliwem do wyborczej młócki?

9. Czy lekceważę drugiego Polaka dlatego, że jest biedny, w podeszłym wieku, chory, wykluczony?

10. Czy usiadłbym przy wspólnym stole (na przykład świątecznym) z drugim Polakiem, co czyta, słucha i ogląda nie te co trzeba media?

Reklama

 

Wyniki:

Minimum 50 procent i powyżej pozytywnych odpowiedzi – jestem we wspólnocie.

Poniżej 50 procent: plemienny poganin.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-03-16 18:57:50

    Takie pytania to można stawiać w kościołach na mszach ich uczestnikom - ciemnemu ludowi.Ateistom i innym normalnie myślącym ludziom takie pytania nie są do niczego potrzebne. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    BASIA - niezalogowany 2016-03-16 19:08:18

    Panie Redaktorze PRZEMYŚL UMIERA a mieszkańcy GOREJĄ a wszystkie 10 pytań nie będzie do kogo adresować.Planowane hospicjum na ul Słowackiego to miejsce gdzie przeniesie się cała aktywność .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kylu12488 - niezalogowany 2020-01-11 17:15:34

    "5. Czy drugiego Polaka, reprezentującego partię, której programu nie akceptuję, wysłałbym na Księżyc?" - świetny pomysł!Że ja nigdy na to nie wpadłem :P

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama