Reklama

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie raj dla psów? Pytanie brzmi: kiedy?

Pomysł budowy „Psiej Wioski” w Żurawicy zrodził się już w 2018 roku. Projekt lekarza weterynarii Radosława Fedaczyńskiego z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu zakładał założenie schroniska dla bezdomnych psów całkowicie innego niż te dotychczas znane.

„Psia wioska” miała na celu zmianę standardów opieki nad porzuconymi bezdomnymi i odebranymi w wyniku interwencji zwierzętami towarzyszącymi. Miało to być miejsce bez klatek, krat i kojców. Psiaki miały mieszkać w domkach o pełnym standardzie, spacerować odpowiednio przygotowanymi dróżkami, a nawet... korzystać z wodnego placu zabaw i rehabilitacji.
– Zbiórka na stworzenie „Psiej Wioski” w Żurawicy ruszyła w 2018 roku na portalu Pomagam. Udało się wtedy również, poprzez organizowanie koncertów charytatywnych, zakupić i przygotować teren, gdyż działka, na której stworzono jedną z części „Psiej Wioski”, była dzikim wysypiskiem śmieci – przekazują pracownicy Fundacji Ada.

– Dokonaliśmy[paywall] utwardzenia drogi dojazdowej, rekultywacji terenu, zbudowaliśmy kilka domków, doprowadziliśmy wodę, zasadziliśmy roślinność oraz ogrodziliśmy teren. COVID zmienił nasze plany i cześć pokazowej „Psiej Wioski” powstała w Przemyślu. Kolejny kryzys, który wyniknął z konfliktu na Ukrainie, spowodował skupienie się działań Fundacji ADA na pomocy ewakuowanym stamtąd zwierzętom. W tym czasie niedokończona „Psia Wioska” w Żurawicy stała się miejscem pobytu zwierząt – ofiar wojny oraz miejscem kwarantanny, która musiała być przez te zwierzęta odbyta. Dzięki niej udało się uratować ponad tysiąc zwierząt – podsumowuje fundacja.

Zostaliśmy również poinformowani, że uruchomienie żurawickiej części „Psiej Wioski” jest marzeniem fundacji.

Kiedy domki się pojawią?

Na to pytanie nie poznaliśmy dokładnej odpowiedzi. W dalszym ciągu jednak, w sumie od 5 lat, na ten cel zbierane są środki...

Sama zbiórka na portalu Pomagam.pl opiewa na kwotę 1 mln 231 tys. 193 zł. Jak się okazuje, to nadal za mało.


fot.Fundacja Ada
Kiedy „Psia Wioska” pojawi się w Żurawicy? Na to pytanie nie poznaliśmy dokładnej odpowiedzi. W dalszym ciągu jednak (od 5 lat) na ten cel są zbierane środki... Sama zbiórka na portalu Pomagam.pl opiewa na kwotę... 1 mln 231 tys. 193 zł. Jak się okazuje, to nadal za mało.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama