Pomysł budowy „Psiej Wioski” w Żurawicy zrodził się już w 2018 roku. Projekt lekarza weterynarii Radosława Fedaczyńskiego z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu zakładał założenie schroniska dla bezdomnych psów całkowicie innego niż te dotychczas znane.
„Psia wioska” miała na celu zmianę standardów opieki nad porzuconymi bezdomnymi i odebranymi w wyniku interwencji zwierzętami towarzyszącymi. Miało to być miejsce bez klatek, krat i kojców. Psiaki miały mieszkać w domkach o pełnym standardzie, spacerować odpowiednio przygotowanymi dróżkami, a nawet... korzystać z wodnego placu zabaw i rehabilitacji.Zostaliśmy również poinformowani, że uruchomienie żurawickiej części „Psiej Wioski” jest marzeniem fundacji.
Kiedy domki się pojawią?
Na to pytanie nie poznaliśmy dokładnej odpowiedzi. W dalszym ciągu jednak, w sumie od 5 lat, na ten cel zbierane są środki...
Sama zbiórka na portalu Pomagam.pl opiewa na kwotę 1 mln 231 tys. 193 zł. Jak się okazuje, to nadal za mało.

fot.Fundacja Ada
Kiedy „Psia Wioska” pojawi się w Żurawicy? Na to pytanie nie poznaliśmy dokładnej odpowiedzi. W dalszym ciągu jednak (od 5 lat) na ten cel są zbierane środki... Sama zbiórka na portalu Pomagam.pl opiewa na kwotę... 1 mln 231 tys. 193 zł. Jak się okazuje, to nadal za mało.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze